Úchvatná série skončila. Jota poprvé skóroval při prohře Reds

Ve všech soutěžích se portugalský útočník Diogo Jota trefil za Liverpool v devětatřiceti různých zápasech. Až nyní ale poznal, co je to v dresu Reds skórovat a přitom prohrát. 

Úchvatná série skončila. Jota poprvé skóroval při prohře Reds

Před třemi lety a téměř dvěma měsíci se Diogo Jota vydal z portugalské kolonie ve Wolverhamptonu do Liverpoolu. Reds za něj zaplatili téměř 45 milionů eur a slibovali si mnohé.

Jota rozhodně nezklamal a dlouhou dobu platilo, že pokud se v jakémkoliv střetnutí trefí, Liverpool neprohrává. Svou úchvatnou sérii načal již 28. září v duelu proti Arsenalu, kdy jedním gólem přispěl k výhře 3:1.

Rodák z Porta do včerejšího utkání Evropské ligy proti Toulouse vstřelil za Reds dohromady 47 branek, které zaznamenal v osmatřiceti různých zápasech. Ani v jednom utkání, ve kterém Jota skóroval, se Liverpool nemusel před svým soupeřem sklonit. Tedy až do již zmíněného včerejšího klání s Toulouse.

Portugalec minutu před koncem základní hrací doby snižoval na 2:3 a dal hostům naději na bodový zisk. V závěrečných vteřinách poté srovnal svým prvním gólem za anglický velkoklub obránce Jarell Quansah, trefa mu ale byla sporně odebrána. Jotova úchvatná série se tak zastavila na čísle 38.