El Clásico urval pro Real dvougólový Bellingham, dařilo se také Gironě v páteční předehrávce

Fotbalisté Girony gólem v nastaveném čase porazili Celtu Vigo 1:0 a před víkendovým programem se v čele španělské ligy bodově odpoutali od Realu Madrid. Favorita vysvobodil proti týmu ze sestupových pozic až v 91. minutě venezuelský záložník Yangel Herrera střelou zpoza velkého vápna k tyči. Byl to jeho čtvrtý gól v sezoně.

Girona má po třetím vítězství za sebou a devátém v ročníku tříbodový náskok před Realem. Madridský velkoklub v sobotu nastoupí v Barceloně ke slavnému El Clásicu a v případě vítězství se vrátí do čela tabulky, protože má lepší skóre než Girona. Celta Vigo čeká na druhou výhru v sezoně už sedm kol a v tabulce je jen o skóre před předposlední Granadou.

Real Madrid ovládl po obratu v Barceloně slavné El Clásico a po vítězství 2:1 se vrátil do čela španělské fotbalové ligy. Šlágr rozhodl autor obou gólů "Bílého baletu" Jude Bellingham, který si s deseti brankami upevnil vedení v tabulce střelců.

Barcelona šla do vedení už v šesté minutě zásluhou Gündogana. Německý záložník se v dresu katalánského giganta prosadil poprvé od letního přestupu z Manchesteru City. "Barca" byla v prvním poločase nadále lepším týmem, převahu ale nedokázala přetavit v góly.

To se Kataláncům vymstilo ve druhém poločase. Real zvýšil aktivitu a odměnou mu byla Bellinghamova vyrovnávací trefa v 68. minutě. Anglický záložník překonal brankáře Ter Stegena tvrdou ranou zpoza vápna. Ve druhé minutě nastavení Modrič ve snaze zpracovat Carvajalův centr šťastně protečoval míč na Bellinghama, který z bezprostřední blízkosti podruhé propálil Ter Stegena.

Střelecký výkon svého krajana sledovali z hlediště Olympijského stadionu i členové slavné britské skupiny Rolling Stones Mick Jagger a Ronnie Wood. Ikonické logo kapely s vyplazeným jazykem dnes zdobilo při příležitosti vydání nového alba Hackney Diamonds přední stranu speciálních barcelonských dresů, kde nahradilo tradičního sponzora.

Real vede tabulku opět o skóre před Gironou, která už v pátek udolala Celtu Vigo 1:0. Třetí Barcelona na oba soupeře ztrácí čtyři body a v neděli se před ni může posunout Atlético Madrid.