Krmenčík na Kypru? Vytížení ani důvěra trenéra mu nechybí, góly ale v tamní 1. Division nepřichází

Michael Krmenčík právě teď zažívá již své čtvrté zahraniční angažmá. Po belgickém (Bruggy), řeckém (PAOK) a indonéském (Persija) prostředí se snaží prorazit v kyperské 1. Division.

Krmenčík na Kypru? Vytížení ani důvěra trenéra mu nechybí, góly ale v tamní 1. Division nepřichází

V letní přestávce rozšířil kádru tamního celku Apollon Limassol, který v dosavadních pěti duelech nenašel přemožitele.

Po dvou výhrách a třech remízových výsledcích se nalézá na průběžném pátém místě tabulky se stejným bodovým ziskem jako čtvrtí Omonia Nikósie, v níž působí další český krajánek Jan Lecjaks.

Z individuálního hlediska to v případě třicetiletého forvarda s různorodou historií v Plzní i ve Slavii zatím až taková hitparáda není.

Minimálně v kontextu jeho historicky nejúspěšnější sezony 2017/2018, kterou ještě v Doosan aréně finišoval s dvaadvaceti soutěžními zásahy.

Byť totiž naskočil exreprezentant do všech pěti dosavadních zápasů a odehrál 319 odehraných minut minut, což z něj dělá po ještě zkušenějším Besartu Abdurahimim druhého nejvytíženějšího útočníka mužstva, zatím neskóroval.

ŠULC MÁ PLZEŇ V SRDCI A NIKAM NEPRCHÁ: MÝM CÍLEM JE I NADÁLE NA SOBĚ TVRDĚ MAKAT A POSOUVAT SE NEUSTÁLE VPŘED

Pod tlak ho tak dostávají konkurenci Ángelo Sagal či Pedro Marques, kteří toho odehráli znatelně méně, ale do střelecké listiny už se zapsali, což platí i pro největší hvězdu týmu Mathieu Valbuenu.

Trpělivost hlavního trenéra Vladana Milojeviče by tak nemusela být nekonečná. Další šanci na gólový zápis by mohl dostat již v sobotu na hřišti Arisu Limassol, který celé soutěži vévodí.

V Persii Jakarta si Krmenčík připsal v rámci 23 vystoupení 10 branek, v Soluni stihl během dvaadvaceti odehraných duelů udeřit čtyřikrát a za Bruggy se v celkových patnácti vystoupeních ve First Divison A prosadil třikrát.

Jaká osobní čísla asi vygeneruje na Kypru?