Anglická média: Rajtuje Pochettino už rodeovou kobylu vyhazovu? Nebo pomalu opravuje Blues?

Šest zápasů, pět bodů (a stejný počet vstřelených gólů), čtrnácté místo. Optimismus fandů Blues okolo nového kouče se vytrácí. A web goal.com, stejně jako další anglická média, už přišla s otázkou, zda li se pod Mauritiem Pochettinem začíná podlamovat jeho židle.     

Anglická média: Rajtuje Pochettino už rodeovou kobylu vyhazovu? Nebo pomalu opravuje Blues?

Když byl v červenci představován jako nový trenér Blues, působil Mauritio Pochettino jako chladný, klidný a vyrovnaný muž. Když ale Chelsea v neděli podlehla Aston Ville, což byla druhá domácí porážka Blues v řadě, působil opravdu ztrápeně. Na své straně má polehčující okolnosti, třeba řadu zranění, které mu hatí plány, nicméně nehledě na to, prvních šest utkání Chelsea nevzbuzují přesvědčení, že Blues začnou naplňovat svůj papírový potenciál. A jak píše goal.com, otázka nyní zní, zda Pochettinova revoluce funguje. 

Pochettinův výběr sestavy proti Ville i minulý týden proti Bournemouthu vzbuzuje pochybnosti. Za všechny, třeba středním obráncem Levim Colwillem na i levém beku. Nebo upřednostněním devatenáctiletého Lesleyho Ugochukwua před Colem Palmerem ve středu zálohy. Ani jeden tah přitom nedopadl úplně katastrofálně, nicméně na nezvyklých pozicích hráči zrovna nezářili.  Co na druhou stranu může být pozitivní je fakt, že Pochettina to tlačí dostat z byť omezeného počtu hráčů  to nejlepší. Před lety v Tottenhamu prokázal nechuť odchýlit se od vybrané skupiny, což bylo na závadu. V Chelsea si nyní stejný luxus dopřát nemůže.

Zároveň argentinský stratég naplňuje vlastní hodnocení současné reality Chelsea, kdy jedna výhra ze šesti zápasů Premier League a pět bodů z osmnácti možných nevypovídá o všem: "Vzhledem ke všem okolnostem si myslím, že děláme velmi dobré věci, víc, než lidé mohou očekávat. Ale od Chelsea se vždy očekává, že bude vyhrávat. Vytváříme něco, v co musíme věřit. Jsou tu mladí kluci, kteří potřebují pocítit, co to znamená být hráčem Chelsea a co to znamená hrát v Premier League." Chelsea opravdu pod argentinským vedením dělá (pomalé) krůčky vpřed. Zlepšila se v každé části hřiště, a jen koncovka je výraznou překážkou toho, aby to bylo opravdu vidět. Není pochyb o tom, že předčasná zranění zastavila západolondýnský celek v budování jakéhokoli tempa na začátku sezony; na podobnou krizi je hrozná doba.  Vždycky se jednalo o zdlouhavý proces, ale může trvat ještě déle, než by si mnozí představovali, než Pochettinově Chelsea konečně něco docvakne.