Netěšilo nás, že projev fanoušků v Edenu byl chladnější, přiznal Fousek. Olomouc i Plzeň by rád vyprodal

Do nejnovějšího vydání podcastu Livesport Daily přijal pozvání první muž českého fotbalu Petr Fousek, jenž se měl možnost vyjádřit k několika kauzám z poslední doby. Ať už šlo o náhlý konec technického ředitele FAČR, nepovedené kvalifikační duely reprezentace, opakovaný los MOL Cupu, případně skandál, který se týkal ovlivňování utkání v nižších soutěžích.

Netěšilo nás, že projev fanoušků v Edenu byl chladnější, přiznal Fousek. Olomouc i Plzeň by rád vyprodal
VŠECH DOSAVADNÍCH 91 DÍLŮ PODCASTU LIVESPORT DAILY JE K DISPOZICI ZDE.

Fousek nastoupil do funkce v červnu 2021, je tedy za polovinou svého volebního období. Aktuálně si prochází možná nejsložitější fází od svého zvolení.

"Pohárové losování ovlivnil lidský faktor a velice rychle jsme se s tím problémem vypořádali. Bohužel se to sešlo s kauzou Paták, byť spolu ty věci vůbec nesouvisí. Samozřejmě chápu, že to přitáhlo velkou pozornost směrem k fotbalové asociaci, ale nemělo by to zakrývat práci, kterou jsme za poslední dva roky odvedli,“ myslí si předseda FAČR.

K celkové atmosféře v očích fanoušků nepřispívají ani poslední výkony a výsledky českého národního týmu, který pod vedením trenéra Jaroslava Šilhavého za posledních šest měsíců remizoval s Moldavskem a Albánií.

"Každý by si přál víc bodů a třeba i některé lepší výkony. Všechno úsilí teď směřujeme k venkovnímu utkání v Albánii. Je potřeba pracovat s realitou, jsme v polovině kvalifikace, pořád je ve hře spousta bodů a my si to v závěru kvalifikace musíme uhrát jinde," dodává Fousek.

"Samozřejmě nás netěší fakt, že projev fanoušků byl v posledním utkání proti Albánii chladnější, vidíme, že je velký rozdíl mezi fanouškem a divákem. V tomhle je velký rozdíl v návštěvách na klubové úrovni a na reprezentační zápasy. Je to věc, kterou chceme posunout, ale víme, že to bude stát nějaké úsilí," doplňuje předseda. 

V nové epizodě podcastu Livesport Daily jsme také řešili:

Kritiku fanoušků a expertů na výkony české reprezentace.

Boj FAČR proti ovlivňování zápasů.

Kandidaturu na post předsedy FAČR v roce 2025.

Důvěru realizačního týmu národního týmu.

Post technického ředitele a jeho kompetence

Důvěru v trenérský tým Jaroslava Šilhavého.

Nový díl Livesport Daily najdete i na dalších oblíbených podcastových platformách – Apple Podcasts a Google Podcasts.