Sevilla si proti Almeríi s chutí zastřílela, Celta i bez střely na branku vstřelila gól

Úvodní utkání 7. kola španělské La Ligy opanovala Sevilla, která po dvou remízách zabrala a Almeríi sestřelila pěti góly. Poprvé v letošní sezoně se prosadili Suso a také střídající obránce Kike Salas. Čtvrteční program nabídl dvě remízy, Betis ztratil v Granadě a zvítězit nedokázala ani Celta Vigo. Ta ovšem nevystřelila na branku a za remízu 1:1 tak může být ráda.

Sevilla po dvou remízách zabrala a doma si s přehledem poradila s poslední Almerií. Utkání rozhodli svěřenci kouče Josého Luise Mendilibara už v první desetiminutovce, kdy se prosadil nejprve Youssef En-Nesyri a hned za minutu poté jej po parádní individuální akci dopnil Lukebakio.

Poprvé v ročníku se trefil také Suso, po trefě Lamely sice z penalty snížil Suárez, poslední slovo ovšem měli domácí a konkrétně střídající bek Salas, který se do míče lépe opřít nemohl.

Celta v domácím střetnutí proti Alavésu nevystřelila ani jednou na branku, přesto se dočkala úvodní branky střetnutí. Kuriózní vlastní branku si vstřelil Marín, ale hosté ve druhé půli zaslouženě srovnali. O konečný výsledek 1:1 se postaral útočník Samu. Ve druhém čtvrtečním duelu se taktéž zrodila remíza 1:1 a v herní krizi pokračuje jak Granada, která navíc přišla o zraněného útočníka Uzuniho, tak Real Betis.

La Liga - 7. kolo:

FC Sevilla - Almería 5:1

Branky: 7. En-Nesyri, 8. Lukebakio, 38. Suso, 51. Lamela, 90.+2 Salas - 71. Suárez z penalty

Celta Vigo - Alavés 1:1

Branky: 35. vlastní Marín - 73. Samu

Granada - Betis Sevilla 1:1

Branky: 67. Boyé - 51. Diao