Krajánci: Čermák se rozstřílel, Kalas debutoval ve 2. Bundeslize, Lecce poprvé nominovalo Samka na Serii A

Jak se v posledních dnech dařilo českým legionářům v zahraničí? Kupříkladu Daniel Samek se dočkal po dlouhých 14 měsících nominaci na duel Serie A a prvnímu týmu Lecce je blíž, než v minulém ročníku. Ve druhé Bundeslize pak konečně debutoval Tomáš Kalas. Do týmových statistik se gólem či asistencí zapsali Tomáš Pekhart, Erik Daniel, Aleš Čermák, Matěj Hanousek, Vladimír Coufal či Christophe Kapongo, což je nový člen české jednadvacítky.

Německo

Angažmá ve Wolfsburgu Václavu Černému zatím zdaleka nevychází podle představ. Byť na rozdíl od minulého víkendu dostal šanci v základní sestavě Wolfsburgu, který prohrál v Dortmundu 0:1, sbírá místo obvyklých sebevědomých průniků po křídle, gólů a asistencí žluté karty. Na Westfalenstadionu dostal druhou v sezoně a v 64. minutě šel ze hřiště. Co do hodnocení, byl dokonce nejslabším mužem na trávníku, od Livesportu dostal čistou šestku. Horší obdržel naposledy před rokem, když byl v dresu Twente vyloučen na Feyenoordu.

Werder musel doma proti Kolínu n. R. otáčet, nakonec ale zvítězil 2:1 a dosáhl na druhou výhru v ročníku. Výraznou měrou k tomu přispěl i Jiří Pavlenka, který s hodnocením 7.5 patřil k nejlepším na hřišti. Při obdrženém gólu sice zaváhal při vyběhnutí, spoluhráče ale podržel čtyřmi důležitými zákroky. V 15. minutě vytěsnil ránu, kterou zpoza šestnáctky vyslal Linton Maina, v závěru vytáhl tečovaný pokus Benna Schmitze a poté i hlavičku z hranice malého vápna Steffena Stiggese. Při jedné střele pomohla Pavlenkovi tyč.

V týdnu v Evropské lize proti Häckenu si Adam Hložek odškrtl jubilejní 50. soutěžní start za Leverkusen, přičemž k dispozici dostal od trenéra Xabiho Alonsa druhý nejdelší časový úsek v této sezoně –⁠ něco málo přes 20 minut. V nedělním ligovém utkání s Heidenheimem se jeho herní prostor opět smrskl, na plac šel až v 84. minutě za rozhodnutého a nakonec i závěrečného stavu 4:1. Byť Hložek v aktuálním ročníku zasáhl v dresu Bayeru do sedmi zápasů a má bilanci 3+1, odehrál dohromady pouhých 90 minut.

Až na duel s Wolfsburgem, který vynechal kvůli lehkému svalovému zranění, odehrál Pavel Kadeřábek v této sezoně vše, co mohl. Naposledy pomohl Hoffenheimu k vítězství 2:0 na hřišti Unionu, kde vyprodukoval mimo jiné jednu střelu mimo bránu a jednu klíčovou přihrávku. Ve druhé minutě nastavení byl střídán a za předvedený výkon obdržel hodnocení 7.5. Hoffe patří v úvodu sezony k milým překvapením Bundesligy, výhra v Berlíně pro ně byla čtvrtá v řadě a v tabulce jim patří páté místo s bodovou ztrátou na vedoucí duo Bayern, Leverkusen.

Nehráli: Tomáš Koubek, Augsburg, Alex Král, Union, Tomáš Čvančara, Mönchengladbach, Patrik Schick a Matěj Kovář, Leverkusen