Šachování s gólmany? To bych nedopustil, rýpnul si Leno

Je to jedno z největších témat Premier League. Arsenal a jeho gólmani. Pro mnohé fanoušky je přístup Mikela Artety nepochopitelný, jiní nad tím mávnou rukou. Do této kategorie ale nespadá Bernard Leno, někdejší strážce svatyně Gunners.

Šachování s gólmany? To bych nedopustil, rýpnul si Leno

Bývalá jednička Arsenalu totiž nedávno veřejně kritizovala způsob, jakým Mikel Arteta měnil brankáře v závislosti na soupeři.

Manažer Arsenalu vystoupil v minulém týdnu a obhajoval své rozhodnutí změnit své brankáře a přirovnal jej k hráčům v poli. "Jsem v této práci tři a půl roku pár věcí lituji," prohlásil Arteta na pozápasové tiskové konferenci po vítězství jeho týmu proti Evertonu. "Několikrát jsem chtěl vyměnit gólmana, ale neměl jsem na to odvahu."

A pokračoval: "Ale jsem schopen sundat křídlo, útočníka nebo nasadit středního obránce, abych hrál na pět obránců. Takové zápasy jsme remizovali a byl jsem nešťastný. Pokud máte šanci brát všechny body, chcete využít vše, co je možné. I gólmany."

Arsenal v létě podepsal na hostování Davida Rayu z Brentfordu s opcí na koupi příští rok s myšlenkou, že Španěl vyzve dosavadní jedničku Aarona Ramsdalea o jeho ozici.

Bernd Leno se nedávno veřejně postavil proti těmto názorům svého bývalého manažera a znovu zopakoval, jak je důležité mít ve svém týmu stálou jedničku. „Jako manažer bych nikdy neměnil brankáře, to bych nedopustil," dušoval se. "Jednou potřebuji dobrou rozehrávku, jindy zase, aby sbíral centry. Ne, takhle by to být nemělo."