Sobota bývalých slávistických útočníků. Skóroval nejen Lingr, ale i Musa či téměř zapomenutý van Kessel

Slavia si ve včerejším utkání 8. kola FORTUNA:LIGY díky brance Václava Jurečky poradila s Pardubicemi a tak se následně mohla kochat svým bývalým materiálem. Hned čtyři někdejší útočníci sešívaných se totiž zapsali do střelecké listiny.

Naprázdno ve včerejších duelech svých celků vyšli Peter Olayinka a Srdjan Plavšič. Zatímco ale Olayinka musel zkousnout nečekanou porážku od bělehradského klubu Čukarički, sedmadvacetiletý ofenzivní záložník se v dresu Rakówa radoval z domácího vítězství nad týmem LKS Lodž poměrem 1:0.

Další bývalí ofenzivní hráči Slavie už se zapsali do střeleckých listin. Domácí debut za Feyenoord Rotterdam oslavil trefou na konečných 6:1 Ondřej Lingr, který se na hřiště dostal v 71. minutě a na svou trefu potřeboval jen minutu.

Druhou ligovou branku oslavil v dresu Benfiky Petar Musa. Pětadvacetiletý útočník na půdě Vizely nastoupil v základní jedenáctce a už v 9. minutě zužitkoval přihrávky Rafy Silvy. Na konci první půle přidal druhý zásah Ángel di María a favorit si nakonec došel pro tři body, díky kterým zůstává v závěsu za vedoucím Portem.

První ligové trefy v novém ročníku FORTUNA:LIGY se dočkal Daniel Fila, jeho zásluhou Teplice uspěly na půdě nováčka z Karviné a zastavily nepříjemnou sérii pěti zápasů bez výhry. U jednadvacetiletého forvarda dodejme, že po sezóně se z hostování vrátí opět do Slavie.

Na konec jsme si nechali to nejlepší. Je tomu už sedm let, co do Slavie přišel nizozemský útočník Gino van Kessel. Za Slavii odehrál sedm ligových střetnutí a vstřelil dvě branky. A i přesto, že druhou polovinu sezony už strávil na hostování v Polsku, může se pyšnit českým titulem.

Během následujících let prošel van Kessel Anglií, Belgií, Slovenskem, Kyprem a Maďarskem. V sezoně 2021/22 odehrál jen tři ligové duely, od té chvíle byl bez angažmá. V té době se rodák z Alkmaaru přiznal k závislosti na sázení, kariéru ale neukončil a novou šanci mu poskytly Michalovce.

"Gino je zkušený fotbalista a naši ligu zná velmi dobře. Udělal si v ní dobré jméno a my jsme mu nabídli restartovat svou kariéru. Věřím, že u nás potvrdí své kvality," uvedl pro sme.sk na začátku září trenér klubu Marek Petruš. A van Kessel se ihned svému novému zaměstnavateli odvděčil.

V domácím střetnutí s Trnavou nastoupil do druhé půle, to už ale aktuálně poslední celek slovenské FORTUNA:LIGY prohrával 1:4. Van Kessel ovšem přinesl neuvěřitelné oživení. V 52. minutě asistoval u branky Matúše Marcina a v 68. minutě zamířil do hostující svatyně sám. Jeho vynikající výkon na body sice nestačil, je ale zřejmé, že s jeho příchodem se může nepovedený začátek ročníku otočit.

Lingr si připsal první trefu v barvách Feyenoordu. Gólem se podílel na vysoké výhře proti Heerenveenu