Hladký si podmaňuje Championship. Ipswich vede, sám má dvě čistá konta a naposledy byl i v sestavě kola

Kvůli zranění Christina Waltona se stala z dosavadního náhradníka Václava Hladkého jednička Ipswiche, který vstoupil do Championship velmi přesvědčivě a spolu s Leicesterem City vévodí tabulce bez ztráty bodu. Bývalý gólman St. Mirrenu i Salfordu City k tomu pomohl dvěma čistými konty a v posledním kole třetí anglické ligy proti Queens Park Rangers se probojoval i do sestavy kola.

Hladký si podmaňuje Championship. Ipswich vede, sám má dvě čistá konta a naposledy byl i v sestavě kola

Hladký, jenž v roce 2019 přestoupil z Liberce do skotského St. Mirren, se přes čtvrtoligový Salford dostal až do tehdy třetiligového Ipswiche. V týmu se potkal i s dalším českým brankářem Tomášem Holým, který plnil roli týmové jedničky. Na začátku minulého ročníku ovšem přestoupil do Carlisle United, přednost v bráně ale poté dostal 27letý Christian Walton.

Nic navíc nenaznačovalo tomu, že by se Hladký dostal mezi tři tyče. Jeho sok vychytal klubu postup a za udržené nuly obdržel zlatou rukavici League One. Anglický brankář si ovšem před sezonou poranil patu a jeho absence byla odhadnuta na několik měsíců.

Šance dokázat svůj um tak spadla Holému přímo do klína. Brněnský rodák se jí chopil, jak nejlépe mohl. Hned v závěru prvního ligového zápasu se blýskl skvělým zákrokem a zasloužil se o to, že tři body zůstaly jeho celku. "Omlouvám se, že jsem o něm někdy pochyboval," napsal jeden z fanoušků po utkání na Twitter.

Solidní výkony navíc Hladký předvedl i v dalších dvou duelech, v nichž udržel čistá konta. Proti QPR, které Ipswich porazil 1:0, hrál dokonce tak dobře, že se dostal do sestavy kola vedle bratra slavného Judea Bellinghama Jobeho či Joshe Sargenta.

Ipswich Town se navíc nachází na prvním místě tabulky druhé anglické ligy, což po postupu čekal málokdo. Další zápas, do nějž může Hladký v dresu držitelů Poháru UEFA ze sezony 1980/81 zasáhnout, sehraje doma proti Leedsu 26. srpna. 

Pátá zahraniční zastávka v páté zemi? Vaclík má nahradit v Massachusetts přestupový cíl Chelsea

Článek byl původně publikován na webu Livesport Zpravy.