Ligový semafor: Sparťanská půle snů, další jihočeský kolaps a vzepětí Hapalova Baníku

Pražská Sparta pokračuje ve vítězné sérii, v Jablonci i s náhradníky zahrála poločas snů a drží stoprocentní bilanci stejně jako Slavia. Zcela opačné problémy mají v Českých Budějovicích, po další tvrdé porážce je zřejmé, že trenérské duo Zápotočný – Nikl nemá na krku nůž, nýbrž pořádnou kudlu. Oranžovou tentokrát přisuzujeme ostravskému Baníku, který doma konečně zabral, ale nebýt nastavení, v domácím prostředí by opět nevyhrál.

Zelená – Sparťanský poločas snů

Zelenou od nás musí dostat obhájce titulu. Kouč Brian Priske pro utkání v Jablonci udělal mnoho změn a na lavičce nechal Krejčího, Kuchtu, Haraslína, Mejdra, Zeleného i Sadílka.

Risk se ovšem Pražanům vyplatil. Nabuzení „lavičkáři“ v první půli Jablonec totálně zdemolovali a pěti góly prakticky rozhodli o dalším vítězství úřadujících šampionů.

Pět branek vstřelila Sparta v první půli po dlouhých pětasedmdesáti letech, naposledy se tak stalo v červnu roku 1948 na půdě Žiliny, kdy po pětačtyřiceti minutách vedla 1:5 a při závěrečném hvizdu svítilo na tabuli skóre 2:7. I s tímto zajímavým statistickým údajem přišel twitterový účet CSFotbal.

„Základní sestavu musím ocenit. Hráli skvěle, drželi se herního plánu a s výsledkem tak můžeme být spokojeni," hlásil na tiskové konferenci své nadšení trenér Sparty. Jeho tým zůstává i po čtvrtém kole se stoprocentní bilancí na prvním místě, jen o skóre je druhá Slavia.

Dodejme, že teprve potřetí v historii jsou obě pražská „S“ po čtyřech kolech bez ztráty bodu. Vyrovnat rekordní bilanci ze sezony 1925/26 mohou už v příštím kole. Slavia doma vyzve Baník, na Spartu čekají na Stínadlech Teplice.