Ligový semafor: Sparťanská půle snů, další jihočeský kolaps a vzepětí Hapalova Baníku

Pražská Sparta pokračuje ve vítězné sérii, v Jablonci i s náhradníky zahrála poločas snů a drží stoprocentní bilanci stejně jako Slavia. Zcela opačné problémy mají v Českých Budějovicích, po další tvrdé porážce je zřejmé, že trenérské duo Zápotočný – Nikl nemá na krku nůž, nýbrž pořádnou kudlu. Oranžovou tentokrát přisuzujeme ostravskému Baníku, který doma konečně zabral, ale nebýt nastavení, v domácím prostředí by opět nevyhrál.

Ligový semafor: Sparťanská půle snů, další jihočeský kolaps a vzepětí Hapalova Baníku

Červená – Porážka od vyhazovu

Již po třetím kole jsme červenou jednoznačně udělili Českým Budějovicím. A jinak tomu nemůže být ani po další víkendové rundě FORTUNA:LIGY. Na domácí půdě inkasovaly další tvrdý direkt, tentokrát od Plzně.

Po pěti gólech od Hradce Králové inkasovaly v neděli od svěřenců kouče Miroslava Koubka stejný počet branek a s naprosto hrůzným skóre 5:17 se krčí na poslední pozici ligové tabulky, přičemž jako jediný tým z celé soutěže nemají na svém kontě jediný bod. 

„Porazili jsme se sami. Plzni jsme nabídli dva góly během dvou minut, z toho jeden můžeme pustit na Silvestra. Neustále se to opakuje a jen hlupáci dělají ty samé chyby. A my jsme nyní hlupáky celé ligy. Takový start jsem ve své trenérské kariéře ještě nezažil a je to velmi nepříjemné. Nic ale nebalím, příští týden to s Bohemkou musíme zvládnout," uvedl v pozápasovém rozhovoru kouč Tomáš Zápotočný. 

Právě tandem Zápotočný – Nikl je nyní pod obrovským tlakem, a pokud by následující střetnutí s Klokany České Budějovice nezvládly, pravděpodobně by se s týmem loučil. „Jestli neporazíme Bohemku, tak tady nemáme co dělat. Takový start je nepřípustný, pro klub je to ostuda," dodal Zápotočný s tím, že sedmnáct inkasovaných branek po čtyřech zápasech je novým negativním rekordem klubu. 

Foto: SK Dynamo České Budějovice