Ex-sparťané v Německu pálí! Po Čvančarovi zářil i Hložek

Sparťanská útočná škola o sobě v Německu v krátké době dala opět hlasitě vědět. V pátek se parádním výkonem blýskl Tomáš Čvančara, v sobotu ho napodobil Adam Hložek. Ten pomohl Leverkusenu k postupu v německém poháru přes Teutonii Ottensen dvěma zásahy a asistencí.

Čvančara přestoupil do Německa po skvělé sezoně v dresu Sparty a velmi rychle se zabydlel v sestavě. Povedla se mu příprava, takže nebyl důvod nedat mu šanci v ostrém utkání. Šikovný útočník ji chytnul za pačesy a Mönchengladbachu pomohl dvěma góly a asistencí skolit Bersenbrück poměrem 7:0.

O den později přišel na řadu Bayer Leverkusen, jehož barvy hájí kromě Adama Hložka i Patrik Schick, jenž je ovšem aktuálně na marodce. Český prapor tak držel pouze jednadvacetiletý střelec z Ivančic a nevedl si zle.

Na hřiště se v duelu s Teutonií Ottensen sice dostal až v 70. minutě, to mu ale nezabránilo v tom, aby dvakrát skóroval a tučným písmem se podepsal pod vítězství 8:0.

Nejprve se prosadil v 75. minutě, o šest minut později přihrál na gól Jonasi Hofmannovi a v nastaveném čase dal výsledku definitivní podobu.

V loňském ročníku nastoupil Hložek do 29 ligových duelů, ve kterých dal pět branek a další čtyři připravil. V Evropské lize měl bilanci 1+1 v osmi startech a jednu asistenci zvládl v šesti utkáních Ligy mistrů. Poslední trefu v dresu Bayeru pak zapsal v jediném pohárovém souboji.