Review: Chelsea - Newcastle. Blues zakončili sezonu hrůzy remízou se Strakami

Fotbalisté Chelsea remizovali v posledním kole Premier League na domácí půdě s Newcastlem 1:1. Utkání gólově otevřel Anthony Gordon, ještě v první půli však nechtěně srovnal vlastní brankou Kieran Trippier. The Blues tak uzavřeli velmi nepovedenou sezonu, ve které skončili až na 12. příčce anglické soutěže. Naopak pro Straky šlo o vydařený ročník, jelikož si v příští sezoně zahrají skupinovou fázi Ligy mistrů.

Chelsea - Newcastle 1:1

Branky: 27. vlastní Trippier - 9. Gordon

Oba finanční injekcí napumpované kluby završovaly sezonu v naprosto odlišném rozpoložení. Zatímco saúdskoarabští majitelé Newcastlu se těšili na účast v základní skupině příštího ročníku Ligy mistrů, vlastníci Chelsea mohli pouze kroutit hlavou. I přes velkolepé posily totiž Blues okupovali před posledním kolem hrozivé 12. místo, což pro ně znamenalo nejhorší výsledek v novém miléniu.

Ani úvod posledního zápasu sezony nezačal pro The Blues ideálně. Elliot Anderson našel ideálním přízemním pasem v šestnáctce nikým nehlídaného Gordona, jenž ranou pod brankářem pohotově otevřel skóre. Ve 27. minutě však domácí srovnali. Raheem Sterling nahrál trochu na náhodu míč do pokutového území, kde si jej dezorientovaný obránce Trippier srazil rukou do brány. Před poločasovým hvizdem ještě zahrozil Miguel Almirón, který nebezpečně vyslal nebezpečný projektil k tyči, výborně ale zasáhl brankář Kepa Arrizabalaga.

Od začátku druhé půle byli domácí aktivnějším celkem, nicméně dlouho si nedokázali vypracovat brankovou příležitost. V 69. minutě byl blízko skórování Sterling, ale v bezprostřední blízkosti přestřelil prostor mezi třemi tyčemi. Poté se ukázal teprve 17letý Lewis Miley, jehož utažená rána se otřela o břevno. Těsně před koncem ještě zakončoval Christian Pulišič, pohotově proti němu však zasáhl brankář Martin Dúbravka. I proto se oba týmy rozešly smírně.

Chelsea v posledním zápase sezony se silnými Strakami remizovala, přesto umístění ve středu tabulky znamená pro fanoušky Blues obrovské zklamání. To i přes bodovou ztrátu neprožívají příznivci Newcastlu, jelikož jejich miláčci obsadili čtvrté místo.