Review: Arsenal - Wolverhampton. Gunners neměli s Vlky slitování a uštědřili jim pětigólový příděl

Arsenal si po nepovedeném závěru sezony v posledním kole Premier League alespoň částečně spravil chuť, když deklasoval Wolves 5:0. Nejvýraznější postavou Gunners se stal Granit Xhaka, jenž při svém zřejmě posledním vystoupení před fanoušky londýnského celku zaznamenal ještě před odehranou čtvrthodinou dvě trefy v rozmezí tří minut. Hosté vysokému tempu svěřenců Mikela Artety po celý zápas vůbec nestačili a po úvodních gólech zkušeného Švýcara ještě třikrát inkasovali.

Arsenal - Wolverhampton 5:0

Branky: 11. a 14. Xhaka, 27. Saka, 58. Jesus, 78. Kiwior

K rozlučce Arsenalu s hořkosladkou sezonou dorazili na Emirates Stadium Wolves, kteří sice vyhráli v celém ročníku jen dva venkovní duely, záchranu však měli s přehledem zajištěnou. Kanonýři k poslednímu utkání vyběhli ve zbrusu nových dresech, někdo z nich ho ovšem s největší pravděpodobností oblékl zároveň také naposledy. Otevřeně se hovořilo například o odchodu temperamentního Xhaky, jenž si po obtížném začátku londýnské kariéry získal srdce valné většiny fanoušků.

Lepší vstup do pravděpodobné derniéry na Emirates Stadium si švýcarský reprezentant přát nemohl. Nejprve si v 11. minutě našel centr Gabriela Jesuse a přesnou hlavičkou k levé tyči otevřel skóre. Krátce nato se pak Xhaka dostal ve vápně k odraženému míči, který pohodlně uklidil do odkryté části brány. Ofenzivní představení Kanonýrů pokračovalo ve 27. minutě, kdy pohlednou kombinaci zakončil Bukayo Saka parádní ranou na zadní tyč. Suverénní první půli Arsenalu mohl třetím zásahem po půlhodině hry ozdobit znovu Xhaka, jenže střela z totožné pozice, z níž zaznamenal svou druhou trefu, mu tentokrát vůbec nesedla.

Neuběhlo ani 10 minut druhého dějství a Arsenal slavil počtvrté. Radost domácích však netrvala dlouho, neboť videorozhodčí kvůli faulu zásah Thomase Parteyho neuznal. Krátce nato už ovšem José Sá lovil míč ze sítě znovu. Milimetrový centr Leandra Trossarda totiž uklidil do brány hlavičkující Jesus. Lednová posila z Brightonu se následně mohla z asistenta proměnit na střelce, jenže Belgičanův razantní pokus ze 67. minuty kryl Sá. V závěrečné čtvrthodině pak demolici Vlků uzavřel z dorážky Jakub Kiwior, jenž si připsal premiérovou trefu v červeno-bílém dresu.

Arsenal tak stříbrnou sezonu zakončil ziskem všech bodů. Výsledná druhá příčka znamená nejlepší ligové umístění Kanonýrů od ročníku 2015/2016.