Zachránit Vlky v Premier League a skončit? Lopetegui zvažuje odchod z Molineux

Wolverhampton má problémy s dodržováním pravidel Fair Financial Policy a španělský kouč se obává, že nebude moci dostatečně posílit svůj kádr pro boje v další sezóně.    

Zachránit Vlky v Premier League a skončit? Lopetegui zvažuje odchod z Molineux

Manažer Wolves Julen Lopetegui si podle španělského fotbalového novináře Guillema Balaguea není jistý, zda bude pokračovat v roli kouče Wolverhamptonu. Šestapadesátiletý Lopetegui přitom v této sezóně vytáhl Wolves z hlubokých problémů a zápas před koncem Premier Leagu Vlci bezpečně sedí na třinácté příčce s desetibodovým náskokem na sestupové pozice. Tým okolo Rubena Nevese přitom přebral v polovině listopadu na posledním místě tabulky a od té doby s ním získal 36 z 41 bodů. 

Nyní přesto bývalý kouč Sevilly zvažuje, zda bude v Anglii pokračovat. Důvodem je komplikovaná finanční situace Wolves, kteří jen za loňský rok vykázali ztrátu výši 46,1 milionu liber, přičemž v této sezóně do týmu přibylo deset hráčů - a další dva byli zapůjčeni - což naznačuje další ztráty. Kluby Premier League přitom dle pravidel FFP mají dovoleno za tři roky nahromadit mínus v maximální výši 105 milionů liber. Což značně limituje možnosti Wolverhamptonu nakupovat hráče a posílit kádr pro příští sezónu. A Lopetegui tvrdí, že se o "problémech" klubu s finančním fair play dozvěděl teprve nedávno.

"Rozhovory mezi klubem a Lopeteguim tento týden nám poskytnou jasnější obrázek," citovala BBC španělského novináře Guillema Balaguea, který informaci přinesl. "Vzhledem k tomu, že klub není schopen získat podpisy nebo investice, které mu slíbil, a místo toho musí prodávat, aby dodržel FFP, je jeho budoucnost sporná, přestože má smlouvu," dodal Balague. Podaří se Wolves i přes tyto okolnosti Lopeteguiho přesvědčit aby zůstal? Kouči se do jisté míry povedl zázrak, když Vlci jsou teprve čtvrtým týmem v éře Premier League, který se udržel nahoře poté, co byl o Vánocích na dně tabulky.