Preview: Manchester United - Chelsea. Pouhý bod dělí Rudé dábly od účasti v dalším ročníku Ligy mistrů

Sobotní vítězství nad Bournemouthem v kombinaci se ztrátou bodů Liverpoolu proti Aston Ville znamená, že Manchester United má nyní jasno ohledně cesty do Ligy mistrů. Rudí ďáblové potřebují ze zbývajících dvou ligových zápasů získat jediný bod, aby se vrátili do nejprestižnější evropské soutěže, a vzhledem k tomu, že oba duely odehrají na Old Trafford, kde od září neprohráli (23-4-0), mají všechny předpoklady k tomu svůj cíl splnit.

Preview: Manchester United - Chelsea. Pouhý bod dělí Rudé dábly od účasti v dalším ročníku Ligy mistrů

Manchester United - Chelsea

Čtvrtek, 21:00 - Old Trafford (Manchester)

Manažer Erik ten Hag se důrazně brání pocitu uspokojení a trvá na tom, že jeho tým "musí odvést svou práci", protože na Old Trafford přivítá Chelsea, která je v historii Premier League (PL) porazila osmnáctkrát, což se častěji povedlo pouze Liverpoolu. Každé z posledních pěti vzájemných měření sil však skončilo nerozhodně, přičemž United jsou v tomto utkání na domácí půdě neporaženi od května 2013 (3-6-0)!
 
Utrápenou Chelsea čeká v Manchesteru druhý venkovní zápas v krátkém časovém sledu poté, co v neděli utrpěla porážku 0:1 na hřišti mistrovského Manchesteru City. Navzdory „béčkovému“ charakteru sestavy City trval dočasný trenér Frank Lampard na tom, že byl s výkonem svého týmu "docela spokojen", přestože se mu nepodařilo skórovat již počtrnácté v tomto ročníku PL, přičemž hůře na tom jsou už jen tři jiné týmy.
 
Blues jsou nyní smířeni s tím, že poprvé v tomto století skončí v dolní polovině tabulky PL, což je do značné míry způsobeno bezzubou ofenzivou, která vstřelila pouze 36 ligových gólů, což je čtvrtý nejnižší počet v PL před Wolves, Evertonem a Southamptonem! Je nepravděpodobné, že by se podařilo změnit jejich žalostnou venkovní formu, díky níž Chelsea vyhrála jen dva z posledních 16 výjezdů ve všech soutěžích (2-3-11), takže jeden z nejtěžších venkovních duelů v lize přichází v nevhodnou dobu.
 
Koho sledovat: Casemiro v tomto ročníku posílil svou útočnou hru, jeho akrobatický úder proti Bournemouthu byl už 12. brankou Manchesteru, na které se přímo podílel (G6, A6). Jednou z nich byla i vyrovnávací trefa v poslední minutě prvního letošního vzájemného měření sil. Chelsea bude doufat, že Raheem Sterling proti Rudým ďáblům konečně prolomí své čekání na přesný zásah, protože proti United odehrál a prohrál více zápasů než proti kterémukoli jinému soupeři, aniž by mu dal jediný gól (zápasů: 24, 8-4-12).
 
Zajímavost: Chelsea letos prohrála 15 ligových utkání, což je její společný nejvyšší počet v rámci 38 zápasů dlouhé sezony PL (15 jich prohrála také v sezoně 1997/98).