Jedna z nejlepších akademií v zemi. Baník se má čím chlubit!

Ostravský Baník patří mezi kluby, které dokázaly českému fotbalu vyprodukovat velké množství kvalitních fotbalistů. V minulosti i v nedávné minulosti. Kterých pět borců v poslední době prokázalo, jak kvalitní akademii slezská značka má?

Jedna z nejlepších akademií v zemi. Baník se má čím chlubit!

MILAN BAROŠ

Nejslavnější odchovanec Baníku Ostrava. Rozený střelec. Rodák z Vigantic přišel do Baníku z Rožnova pod Radhoštěm v roce 1993. V sezóně 1998/1999 se stal nejlepším dorostencem v anketě Hvězdička sezóny. V první lize debutoval v 17 letech, o rok později oblékl poprvé reprezentační dres jedenadvacítky.

V naší lize na přelomu tisíciletí zářil a zaujal nejen v Česku, ale také v Evropě, a tak začal svoji zahraniční kariéru pěkně zhurta. Nepotřeboval žádný mezistupeň, jelikož z Baníku zamířil rovnou do dresu Liverpoolu, kde nastřílel 19 branek. 

Následoval přesun do Aston Villy. Poté se Baroš uchýlil do Francie, kde hrál za Lyon. Následoval Portsmouth, Galatasaray a Antalyaspor. Nejvíce se mu dařilo v Galatasarayi, kde dal 48 ligových branek. V národním dresu se trefil celkem 41x. 

Baník měl ale vždy v srdci, takže když se ze zahraničí vracel, byla Ostrava jasnou volbou. Neváhal ani v momentě, kdy jeho klub potřeboval finančně pomoct. 

Foto: ČTK / Pryček Vladimír