Guardiola pošesté aneb Může někdo příští rok narušit dominanci Manchesteru City?

Manchester City je mistr, na Etihadu se slaví popáté v šesti sezónách, Pep Guardiola si užívá ovace a především dominantní projev Haalanda, De Bruyneho a spol. z konce sezóny vzbuzuje pocit, že dlouhodobý hegemon Premier League je zrozen. Ostatně anglické sázkové kanceláře City do příští sezóny favorizují v PSG/Bayern-kursu 1,55. Může někdo City v jeho dominanci vykolejit?

Guardiola pošesté aneb Může někdo příští rok narušit dominanci Manchesteru City?

Arsenal (kurs Bet365 - 8.00)

Svěřenci Mikela Artety překvapili Anglii a téměř až do úplného závěru proháněli City, což nebyl scénář na který by si řada lidí před sezónou vsadilo. Na sklonku jara došly Sakovi, Odegaardovi a spol. síly, nervy či zkušenosti, ale progres, který za posledních dvanáct měsíců Arteta s Gunners udělal je prostě impresivní. Otázkou je, jak se na Arsenalu projeví budoucí angažmá v Lize mistrů, podle anglických novinářů nicméně vedení klubu má ambice značně rozšířit hloubku kádrů a plánuje se přitom plácnout přes kapsu, takže jména jako Declan Rice by mohla zajistit, že Gunners budou i příští rok nahoře.

Liverpool (9.00)

Reds mají za sebou příšernou sezónu (i když co by za takovou Chelsea nebo Tottenham dali), kdy především v první polovině kulhali na obě nohy. Na Anfieldu podcenili přestavbu záložní řady a naprostá nekonkurenceschopnost středopolařů poslala naděje Liverpoolu do říše fantazie. Klopp plánuje velkou rekonstrukci, primární cíl Bellingham sice nevyjde ale doby Keity, Fabinha nebo Millnera jsou u Merseyside zřejmě sečteny. Bude to stačit? Klopp má k dispozici stále hvězdami nabitý útok, pokud předvede svého trenérského génia, mohl by CIty vyzvat.

Manchester United (9.00)

Fanouškům Rudých ďáblů se asi úspěch bleděmodré části města silně zajídá, ale po první sezóně s Erikem ten Hagem mohou alespoň konečně vidět světlo na konci tunelu. United zaznamenali neodiskutovatelný posun, pro ten Haga to přitom byla seznamovací sezóna, během které zjistil, že v kádru má obrovský objem “mrtvého dřeva.” Až se všech Maguirů, Martialů a spol. zbaví a nahradí je hráči dle svého gusta, United budou ještě konkurenceschopnější. Příští rok to ale Rashford a spol. ještě budou mít příliš daleko.

Chelsea (13.00)

Talentu má Chelsea na rozdávání, Pochettino může potenciální superhvězdy budoucnosti typu Mudryk, Fernandez, Mandueke nebo Badiashile doslova přehazovat vidlemi a je samozřejmě otázka, koho mu ještě Boehly během léta přikoupí (spekuluje se o nutnosti vyměnit gólmana a získat střelce). Takže potenciál na Stamford Bridge rozhodně existuje. Podaří se nicméně argentinskému kouči slepit naprosto rozbitou kabinu hned během prvních dvanácti měsíců? Vyloučeno to asi není, ale při pohledu na to jak dlouho tento proces trval na Old Trafford nebo na Emirates je to příliš brzo. 

Newcastle  (15.00)

Pokud by Eddie Howe dokázal zopakovat skok, který s relativně bezejmenným kádrem okolo Bruna Guimaraese předvedl tuto sezónu, asi by bylo nutno Newcastle řadit mezi seriózní zájemce o titul. Je to možné? Návrat do Ligy mistrů a hluboká kapsa saudskoarabských majitelů Strakám umožní na přestupovém trhu ukázat úplně jiné ambice než měly loni, ale - při veškerém respektu k nenápadnému trenérskému géniu Eddieho Howea - vystavět dynastii nějakou dobu trvá. Na druhou stranu o místo v TOP6 se Newcastle bát nemusí. Další v pořadí je Tottenham v kursu 41.00.