Review: Manchester United - Wolves. Martial trestal nepozornost defenzivní řady Vlků

Manchester United ve 36. kole Premier League na Old Trafford porazil 2:0 Wolves. Rozhodující moment zápasu přišel ve 32. minutě, kdy se Antony dostal po kolmé přihrávce od Bruna Fernandese za obranu. Tváří v tvář hostujícímu brankáři nesobecky nahrál Anthonymu Martialovi a francouzský útočník bez potíží doklepl míč do prázdné branky. Rudí ďáblové tak zvedli hozenou rukavici od konkurenčního Newcastlu, na který se nyní bodově dotáhli.

Man Utd - Wolves 2:0

Branky: 32. Martial, 90+5. Garnacho

Rudým ďáblům jako by v posledních kolech začala docházet pára, což vyústilo v nejtěsnější porážky jak v Brightonu, tak s West Hamem. Nyní tak domácím dýchal na záda rozjetý Liverpool, což znamenalo, že svěřenci Erika ten Haga potřebovali proti Vlkům nutně zvítězit. To se navíc nedalo považovat za samozřejmost, neboť Wolverhampton z posledních tří návštěv na Old Trafford inkasoval pouze jednu branku a získal zde čtyři body.

První zajímavou příležitost si připravili Wolves zásluhou Craiga Dowsona. Po rohovém kopu, kterému předcházela nepovedená malá domů od Raphaëla Varaneho, si anglický obránce naběhl na bližší tyč, jenže svým pokusem přestřelil branku. Posléze si nadějnou příležitost vypracovali i Rudí ďáblové, Antony ovšem vyslal svůj technický pokus z hranice velkého vápna těsně vedle levé tyče. Ve 27. minutě vyslal Fernandes přímý kop do šibenice, gólovou radost na Old Trafford však překazil skvělým zákrokem Daniel Bentley. O pět minut později se již Red Devils dočkali, Antony si našel průnikovou přihrávku od Fernandese a následně nahrál před odkrytou bránou Martialovi.

Po přestávce si Vlci po sérii laxních zákroků defenzivy Red Devils vytvořili tlak, jenže se nedokázali dostat do žádné střelecké příležitosti. Manchester United však časem opět převzal kontrolu nad hrou. Průnikem po levé straně se do nadějné šance dostal dobře hrající Fernandes, avšak přízemní pokus trefil jen Bentleyho nohy. V 73. minutě si Jordan Sancho navedl míč z levé strany a přízemní střelou na bližší tyč málem přidal pojistku, jenže Bentley si připsal fantastický zákrok a udržel Vlky ve hře. Sedm minut před koncem Casemiro vyslal z hranice šestnáctky nepříjemný projektil ke vzdálenější tyči, avšak brankář Wolves vytáhl další parádní zákrok. Pojistku nakonec přidal až v úplném závěru Alejandro Garnacho po průnikovce od Fernandese.

United tedy zdánlivě našli ztracenou formu a po dvou prohrách konečně zvítězili. Jejich dalším úkolem v cestě za Ligou mistrů bude 20. května zápas s Bournemouthem. Wolves ve stejný den přivítají Everton.