Review: Chelsea - Nottingham. Dva góly Sterlinga k výře nevedly. Blues doma pouze remizovali

Chelsea ve 36. kole Premier League remizovala na vlastním hřišti s Nottinghamem 2:2. V dresu hostů se dvakrát prosadil Taiwo Awoniyi, kterého domácí defenziva nedokázala pohlídat při hlavičkových soubojích ve vápně. Nigerijský útočník tak zaznamenal již čtvrtou trefu za poslední dva duely a značnou měrou pomáhá Forestu v těžkém boji o záchranu. V opačném táboře si dva zásahy během sedmi minut zapsal Raheem Sterling, jenž naopak skóroval poprvé od 7. března.

Chelsea - Nottingham 2:2

Branky: 51. a 58. Sterling - 13. a 62. Awoniyi

Nottingham přicestoval do Londýna v roli nejhoršího klubu na stadionech soupeřů, na této statistice však potřeboval zapracovat, pakliže nechtěl v příští sezoně hrát o soutěž níž. K tomu udělali hráči Forestu velký krok už před týdnem, kdy v parádní přestřelce porazili poslední Southampton 4:3. Blues již záchranářské starosti neměli, tím však výčet pozitiv končil, protože výhrou nad Bournemouthem v minulém kole přerušili takřka dvouměsíční čekání na tříbodový zisk.

Domácí celek inkasoval už před uplynutím úvodní patnáctiminutovky, kdy se přesnou hlavičkou z hranice malého vápna zaskvěl Awoniyi. Po půlhodině hry byl velmi blízko vyrovnání Joao Félix, když na Keylora Navase vyslal z vápna velmi nebezpečnou hlavičku do pravé části branky. Zkušený gólman však vytasil perfektní zákrok a udržel svému týmu těsný poločasový náskok.

Ten ovšem hostům po změně stran nevydržel příliš dlouho, v 51. minutě totiž skóroval z vápna přízemní střelou Sterling. Anglický reprezentant ztrestal zaskočeného soupeře i o chvíli později, když si obešel obránce v šestnáctce a vyslal nechytatelnou ránu do pravé části branky. Gólová přestřelka pokračovala po hodině hry, tentokrát se však radoval Nottingham. Domácí defenziva ve vzduchu opět neuhlídala Awoniyiho, který tak v utkání zapsal druhý zásah hlavou. V 71. minutě mohli jít hosté znovu do vedení, když pumelice Renana Lodiho jen těsně minula levou tyč.

Chelsea druhé vítězství v řadě nepřidala a na konto si zapsala jen bod. Za týden to navíc znovu nebude mít vůbec snadné, protože zavítá na hřiště Manchesteru City. Nottingham bude moci taktéž promluvit do boje o titul, neboť pohostí Arsenal.