Review: Crystal Palace - Bournemouth. Dvougólový Eze dovedl Orly k vítězství

Crystal Palace přehrálo ve 36. kole Premier League na vlastním hřišti Bournemouth 2:0. V první půli byl vidět především domácí kapitán Wilfried Zaha, jenž svými fotbalovými dovednostmi trápil defenzivu soupeře a měl zásadní podíl na rozhodujícím zásahu. Ten si ve 39. minutě připsal Eberechi Eze, který po změně stran přidal druhou trefu a celkově 10. ligovým gólem si upevnil pozici nejlepšího střelce Eagles v sezoně. Jedinou kaňku na zasloužené výhře svěřenců Roye Hodgsona udělalo zkraje druhého dějství svalové zranění Zahy.

Crystal Palace - Bournemouth 2:0

Branky: 39. a 58. Eze

Výsledky uplynulého prodlouženého víkendu rozjásaly londýnské Orly, jelikož bylo definitivně stvrzeno jejich setrvání v nejvyšší anglické soutěži. Velmi blízko měl k tomuto úspěchu také Bournemouth, jehož výsledky se výrazně zlepšily od březnového skalpu Liverpoolu. Pokud by se Třešním podařilo vyhnout se páté porážce ve vzájemných ligových střetnutích v řadě, dostala by razítko také jejich záchrana.

Přestože se v Selhurst Parku hrálo od začátku ve vysokém tempu, žádná velká šance vinou nepřesností na obou stranách v úvodní půlhodině k vidění nebyla. Převahu si sice postupně vytvořili domácí fotbalisté, ale na pevnou obranu The Cherries dlouho nenacházeli recept. Až ve 39. minutě krásně založil první gólovou akci Zaha. Zkušený křídelník se šikovně uvolnil ve vápně a nabídl míč Jordanu Ayewovi, který ho pak přiťukl na skórujícího Ezeho. Krátce nato mohlo být na jihu Londýna ještě veseleji, jenže Zaha mířil z hranice šestnáctky těsně vedle.

Do další šance se už však útočník z Pobřeží slonoviny nedostal, jelikož krátce po změně stran musel předčasně střídat vinou zranění. Navzdory ztrátě kapitána Orli svůj náskok v 58. minutě zvýšili. Parádní ranou zpoza vápna se o to postaral Eze, který zakroutil balon přesně do pravého horního rohu. Hráči Crystal Palace kontrolovali dění na trávníku i nadále a nepouštěli Třešně do žádné vyložené příležitosti. O ofenzivním trápení hostů v průběhu celého duelu svědčil fakt, že ani jednou nevystřelili mezi tři tyče.

Crystal Palace tak ovládlo již pátý vzájemný ligový duel v řadě. V příštím kole se 20. května představí na hřišti Fulhamu, Bournemouth tentýž den přivítá Manchester United