Review: Chelsea - Brentford. Trápení Blues v této sezóně pokračuje

Brentford dokázal ve 33. kole Premier League zdolat na Stamford Bridge Chelsea v poměru 2:0. Domácí, jež už dlouhou dobu trápí především koncovka, se „prosadili“ ve 37. minutě, bohužel pro ně to však byla trefa do vlastní sítě, kterou zaznamenal nešťastný kapitán César Azpilicueta. Včely tak dokázaly zvítězit po šesti utkáních, naopak Frank Lampard, jehož druhá štace na lavičce The Blues začala 6. dubna, okusil porážku i v pátém odkoučovaném duelu napříč soutěžemi.

Chelsea - Brentford 0:2

Branky: 37. vlastní Azpilicueta, 78. Mbeumo

Lampardovo vládnutí jako dočasného trenéra Chelsea bylo prozatím katastrofální. Blues pod jeho vedením čtyřikrát v řadě prohráli, přičemž vstřelili pouze jeden gól a vypadli z Ligy mistrů. Londýňané tak už pouze doufali v to, že dohrají sezonu se ctí. Hrozivou sérii mohli utnout doma proti Brentfordu, který přijížděl ve velmi špatné formě, když se z výhry neradoval již šest klání v řadě. Stále se ovšem nacházel v tabulce před Chelsea a dvakrát v řadě s ní neprohrál.

Utkání na obou stranách začalo velmi nejistě, ani jeden z týmů si nedokázal vypracovat výraznější příležitost, a tak se hrálo většinou kolem středu hřiště. Marné dobývání pevné obrany se pokusil změnit ve 23. minutě N'golo Kanté, který vypálil zpoza vápna. Do rány se ovšem vložila obrana Včel. Lépe si vedl Enzo Fernández, jehož střelu likvidoval až David Raya v bráně. Po půlhodině hry se do šance dostali i hosté, avšak okamžitě se mohli radovat. Po rohovém kopu se míč nešťastně odrazil od Azpilicuety za záda jeho vlastního gólmana. Smolný vlastenec tak korigoval poločasové skóre, neboť poté si nikdo nevypracoval střeleckou příležitost.

Během přestávky muselo být v kabině Chelsea dusno, protože do druhé půle nastoupili její hráči v mnohem vyšším tempu. Během prvních minut si vytvořili několik šancí. Nejblíže ke gólu byl Pierre-Emerick Aubameyang, který se pokusil o akrobatické zakončení nůžkami, zamířil ovšem těsně vedle. Tlak Blues skončil po několika taktických střídaních Thomase Franka. Bryan Mbeumo, coby jedna z nováčků na trávníku, v 78. minutě ukořistil míč uprostřed hřiště a dopádil s ním až do vápna, kde razantní střelou navýšil vedení Včel. V závěru mohl zkázu Londýňanů dokonat Ethan Pinnock, ale ten přestřelil, i když před sebou měl pouze brankáře.

Chelsea tak opět pod Lampardovým vedením nezvítězila a doma nezískala ani bod. Další ligový duel sehraje 2. května, kdy se střetne s Arsenalem, Bees svedou 29. dubna bitvu s Nottinghamem.