Review: Nottingham - Brighton. The Tricky Trees přerušili bodový půst v pravý čas

Fotbalisté Nottinghamu ve 33. kole anglické Premier League i přes nepříznivý vývoj utkání porazili doma Brighton 3:1. Úvodní branku Albionu vsítil ve 38. minutě Facundo Buonanotte, jenž se stal ve věku 18 let a 124 dní nejmladším Argentincem, který kdy skóroval v nejvyšší anglické soutěži. Ještě v závěru nastavení první půle se ale vlastním gólem prezentoval Pascal Gross a obrat skóre po změně stran dokonal svou premiérovou trefou na Ostrovech Danilo. Forest tak vyhráli poprvé od začátku února a dočasně se vyhrabali mimo sestupové pásmo.

Nottingham - Brighton 3:1

Branky: 45+3. vlastní Groß, 69. Danilo, 90+1. Gibbs-White - 38. Buonanotte

Nad nováčkem soutěže z Nottinghamu se před závěrem soutěže začala stahovat sestupová mračna. The Tricky Trees nevyhráli už 11 ligových utkání v řadě a jen náhlý vzestup formy je mohl zachránit od rychlého návratu o patro níž. Příliš velký optimismus nepanoval ani před utkáním s Brightonem, na který ale domácí narazili v nejlepší možný moment. Seagulls za sebou totiž měli náročné 120minutové semifinále FA Cupu proti Manchesteru United, které smolně prohráli až po penaltovém rozstřelu.

Přestože se v úvodních minutách drželi na balonu právě Racci, byli to domácí kteří v 10. minutě zahrozili z rychlého brejku a byli za to odměněni faulem Pervise Estupiñána v pokutovém území. Penaltového kopu se chopil nejproduktivnější střelec týmu Brennan Johnson, v kritické chvíli však zasáhl parádním zákrokem Jason Steele a střelu do levé části brány vyrazil mimo nebezpečí. Ve 38. minutě se tak radoval Albion. Solly March vypálil tvrdý projektil zpoza vápna, který sice Keylor Navas dokázal pokrýt, na dorážku Buonanotteho už však nestačil. Jen o pár minut později ovšem lovil míč ze sítě i Steele. Gross totiž v poslední minutě nastavení, ve snaze zablokovat centr, tečoval míč do nesprávné branky.

Po změně stran mohl převážit stav utkání na svou stranu Neco Williams, který se pokusil zaskočit soupeře ranou z hranice pokutového území, míč ale pouze proletěl okolo levé tyče. Následně z rychlého protiútoku zahrozil Albion. Kaoru Mitoma obdržel uvnitř velkého vápna parádní přihrávku, ve vyložené šanci ovšem zazmatkoval a Navas nepovedenou střelu pouze kontroloval. V 69. minutě tak zvedali ruce nad hlavu hráči Forestu. Danilo, jehož vyslal do samostatného úniku Taiwo Awoniyi, si navedl míč až do vápna a nekompromisně poslal míč za záda bezmocného gólmana. Osud Racků byl definitivně zpečetěn v nastavení druhé půle. Lewis Dunk zahrál ve vlastním vápně rukou a následnou penaltu si vychutnal Morgan Gibbs-White.

Nottingham tedy poprvé od února získal ligové vítězství a obnovil své naděje na záchranu. V dalším kole se 29. dubna vydá na hřiště Brentfordu, zatímco Brighton ve stejný den přivítá Wolverhampton.