Bude Tiehi pokračovat ve Wiganu? O záložníka Liberce je zájem v Premier League i v Rakousku

Na záchranu Championshipu to příliš nevypadá, byť papírovou naději dvě kola před koncem Wigan ještě má. Liberecký záložník Chris Tiehi by se ale o soutěž níž stěhovat nemusel.  

Bude Tiehi pokračovat ve Wiganu? O záložníka Liberce je zájem v Premier League i v Rakousku

Na začátku to příliš nevypadalo, po lednovém příchodu do Anglie na hostování Christ Tiehi nehrál a navíc nedlouho poté Wigan odvolal Kola Tourého, jež si jej na DW Stadium přivedl. O pár měsíců později je ve zpackané sezóně čtyřiadvacetiletý fotbalista z Pobřeží slonoviny považován za jednu z mála pozitivních skutečností v severozápadní Anglii a podle některých zdrojů existuje o jeho osobu zájem i o soutěž výše.

V tuto chvíli je Tiehi stále hráčem Liberce, kam přišel po neúspěšném působení ve Slavii, Wigan ovšem má opci na jeho koupi (otázka dle anglických médií zní, zda li je tato platná i v případě sestupu). Podle informací webu Football League World by se hráč, přesto že v sedmnácti zápasech v dresu Wiganu nebodoval, měl v létě posunout dál. Zájem má mít podle spekulací na fórech anglických fanoušků Southampton, Nottingham nebo Crystal Palace, ve Wiganu se hovoří i o interesu nejmenovaného klubu z nejvyšší rakouské soutěže.

Wigan se v sobotu pokusí v Readingu znova rozfoukat plamínek naděje, když po dvou výhrách v posledních zápasech je sice stále poslední, na Huddersfieldem Tomáše Vaclíka nicméně ztrácí “jen” čtyři body a dvě kola před koncem má stále matematickou naději, že by se mohl sestupu vyhnout. Vaclík a spol. by nicméně museli “nevyhrát” všechny tři své zápasy (Huddersfield má jeden zápas k dobru). Tiehiho budoucnost je nicméně podle všeho do další sezóny stejně narýsovaná jak mimo Wigan, tak mimo Liberec. Kde záložník nakonec skončí?