Pět událostí 29. kola: Krejčí rozhodl ve 14. minutě nastavení, Zlín šokoval Klokany, v Teplicích dochytával útočník

Slavia zůstává v čele, na hřišti Baníku Ostrava navíc po dlouhé době přivítala Jana Bořila. Náskok ale i před posledním kolem základní fáze zůstává stejný, neboť Sparta ve šlágru 29. kola přehrála Plzeň díky penaltě Ladislava Krejčího ze čtrnácté minuty nastavení. Překvapivé vítězství si připsal Zlín nad Bohemkou, v Teplicích poté místo vyloučeného Tomáše Grigara dochytával střídající útočník Mohamed Yasser Nour. A smolařem kola se stal Petr Reinberk, kterého přitom už příště čeká jubilejní utkání.

Zlín nečekaně srazil Klokany, Fantiš se dočkal jubilea

Bohemku v krátké chvíli potkal druhý krach. Po jasné porážce v Edenu padl překvapivě i na Letné. Ovšem na té zlínské, která tak byla svědkem nečekaného vítězství v poměru 4:1. Klokani si tak zkomplikovali cestu za čtvrtou pozicí, na Slovácko drží dvoubodový náskok. Zlín zůstává poslední, náskok Pardubic navíc nestáhl. Přesto jasné vítězství rozhodně těší.

„V určitých fázích nás soupeř zatlačil, ale myslím, že fotbal to nebyl špatný. Vítězství je pro nás ohromně důležité, nyní nás čeká venku Mladá Boleslav a jakýkoliv bod by byl obrovským povzbuzením," měl na tiskové konferenci jasno Pavel Vrba.

Kromě vítězství se slavilo také jubileum Antonína Fantiše. Bývalý záložník Jablonce nebo Baníku Ostrava odehrál v nejvyšší soutěži 300. utkání a v tomto ohledu je na 59. pozici historických ligových tabulek. V 73. minutě si Fantiš mohl vychutnat ovace více než tří tisíc přítomných fanoušků, neboť jej Pavel Vrba vystřídal za Youbu Dramého.