Pět událostí 29. kola: Krejčí rozhodl ve 14. minutě nastavení, Zlín šokoval Klokany, v Teplicích dochytával útočník

Slavia zůstává v čele, na hřišti Baníku Ostrava navíc po dlouhé době přivítala Jana Bořila. Náskok ale i před posledním kolem základní fáze zůstává stejný, neboť Sparta ve šlágru 29. kola přehrála Plzeň díky penaltě Ladislava Krejčího ze čtrnácté minuty nastavení. Překvapivé vítězství si připsal Zlín nad Bohemkou, v Teplicích poté místo vyloučeného Tomáše Grigara dochytával střídající útočník Mohamed Yasser Nour. A smolařem kola se stal Petr Reinberk, kterého přitom už příště čeká jubilejní utkání.

Bořil na ligových trávnících po téměř dvou letech

Slavia udolala ostravský Baník a po vítězství 0:2 zůstává v čele ligy. Dvě branky znovu vstřelil Matěj Jurásek, jedna z hlavních hvězd 29. kola FORTUNA:LIGY. Velký moment ale ve Vítkovicích prožil také Jan Bořil.

Dvaatřicetiletý obránce totiž v 87. minutě nahradil Davida Douděru a zapsal si prvoligový start po téměř dvou letech. Naposledy v lize hrál 3. října roku 2021 proti pražské Spartě. Od té chvíle uběhlo neuvěřitelných 569 dní!

„Je dobře, že se rozehrál v béčku. K nějakým věcem je ještě daleko, ale jeho zkušenosti a mentalita se v závěrech zápasů hodí. Po tom všem, co absolvoval, je obrovský zázrak, že se vůbec vrátil. Výpadek byl dlouhý, počítáme s ním tak na dohrávání zápasů a uvidíme, co bude od nové sezóny," hodnotil zkušeného zadáka pro oficiální web Slavie kouč Jindřich Trpišovský.