Do síně slávy Premier League vstoupili první dva trenéři, kteří se v ní dohromady podepsali pod 16 titulů

Síň slávy Premier League má od poslední březnové středy roku 2023 hned dva nové členy. Prvním trenéry, kteří do ní byli uvedeni, jsou Sir Alex Ferguson a Arséne Wenger.

Do síně slávy Premier League vstoupili první dva trenéři, kteří se v ní dohromady podepsali pod 16 titulů

Oba  globálně známímuži se během svých slavných ér na Old Trafford, respektive na Emirates Stadium dohromady podepsali pod šestnácti titulů.

Osmdesátiletý skotský odborník dovedl United ke třinácti primátům, díky čemuž je nejúspěšnějším manažerem v historii nejvyšší anglické soutěže.

Jeho o sedm let mladší kolega ze Štrasburku se radoval ze zisku mistra země třikrát, s tím, že v sezoně 2003/2004 dokonce jeho tým ani jednou neprohrál, což se do té doby nikdy nikomu nepodařilo.

Svůj první úspěch vybojoval Ferguson na rudé strana Manchester v ročníku 1992/1993 a pro "rudé ďábly" tehdy šlo o první titul po šestadvaceti letech. Je mimochodem podepsán i pod úplně poslední ligový úspěch klubu.

"Je to čest, když se vám dostane takového uznání. Není to ale jen o mé osobě. Je to o práci v Manchesteru United a o poutu, které jsme během mnoha letech měli, takže jsem hrdý i za samotný klub, zaměstnance a mé hráče," vzkázal agenturou AFP citovaný Ferguson, jenž vládl pevnou rukou v Manchesteru více než 26 let.

Jeho rival zavzpomínal právě na zmíněnou neporazitelnou jízdu, která vešla do dějin. "Vítězství mi nestačilo. Toužil jsem po dokonalosti. Řekl jsem hráčům - chcete se stát nesmrtelnými, nebo ne? Když se dnes zpětně ohlédnu zas tím, jak celá sezona probíhala, opravdu mám pocit, že jsem byl blázen. Takováto šílenost vás může z zabít, ale stejně vám může pomoci dosáhnout pozoruhodných věcí," vrátil se k oné slavné sezoně s "The Invincibles" Wenger, který tehdy šéfoval esům jako Lehmann, Vieira, Bergkamp, Henry, Pirés či Ljungberg.

Pelé i Neymar jsou dávno za Messim. Před kapitánem mistrů světa už zůstávají pouze Daeí a Ronaldo