Sebevědomý Arsenal si věří: Rice bude v létě náš

O defenzivního záložníka West Hamu a anglické reprezentace Declana Rice se pere špička Premier League, Olympic Stadium v létě asi opravdu opustí, cena za transfer se odhaduje minimálně na sedmdesát až osmdesát milionů liber.   

Sebevědomý Arsenal si věří: Rice bude v létě náš

Arsenal si podle listu Evening Standard stále více věří, že v létě dokáže odstavit Chelsea a Manchester United a a do své zálohy získá hvězdnou posilu v podobě záložníka West Hamu United Declana Rice. Podle vedení Gunners by vítězství v Premier League a zajištění kvalifikace do Ligy mistrů mělo být více než dostatečným lákadlem pro Riceův příchod do Arsenalu. Klub má navíc pod Artetovým vedením též velkou perspektivu a sportovní úsek Arsenalu věří, že právě díky tomu se pro Rice stanou první volbou.

Alternativou pro čtyřiadvacetiletého reprezentačního záložníka jsou výše zmíněný Manchester United a Chelsea, ale podle zdrojů Evening Standardu v Arsenalu, první jmenovaní by pro Rice znamenali odchod z Londýna na sever Anglie, Blues zase při svém manickém nakupování posledních dvou přestupových oken pod vedením Boehlyho nebudí v objektech svých přestupových cílů zrovna pocit, že bude jim bude dán prostor k aklimatizaci. A ještě jednou, podle Edua a spol. by Rice měla přilákat též obří perspektiva kádru okolo Saky a Odergaarda, se kterým by Arsenal mohl v následujících letech sbírat trofeje.

Anglickému reprezentantovi zbývají poslední dva roky smlouvy s West Hamem. A Kladiváři se podle všeho pomalu smiřují s tím, že by mohl v létě odejít, když už odmítl několik nabídek na prodloužení smlouvy. Kladiváři dříve za Rice požadovali neuvěřitelnou částku 150 milionů liber. Vzhledem k hráčově smluvní situaci by však mohli být nuceni své požadavky snížit. Podle lednových informací deníku The Daily Telegraph by tak West Ham mohl přijmout nabídku okolo 70 až 80 milionů liber a Gunners jsou přesvědčeni, že si takovou investici mohou dovolit.