Světový rekord? Zlínský Martin Fillo stihl za posledních sedm minut na hřišti dvě červené karty

Zkušený záložník Zlína Martin Fillo se vrátil na ligové trávníky po dvouzápasové stopce, kterou obdržel za červenou kartu v 21. kole proti Spartě. Na hřišti Slovácka dnes vydržel pouze tři minuty a opět musel jít předčasně do sprch. Trenér Zlína, Pavel Vrba, se k hříšníkovi vyjádřil na tiskové konferenci.

Sedm minut - dvě červené - ten samý hráč. Ano, je to možné. Martin Fillo, sedmatřicetiletý záložník o záchranu bojujícího Zlína, dnes rozhodně nepotěšil Pavla Vrbu brzkou červenou kartou v regionálním derby proti Slovácku. O to víc, pokud vezmeme v úvahu jeho předešlý zápas. V 21. kole nastoupil v domácím utkání se Spartou do rozjetého druhého poločasu. Zlín zdařile dotahoval původně třígólový náskok Letenských - na tabuli svítil stav 2:3. Fillo se ovšem po příchodu na hřiště stihl za čtyři minuty vykartovat, Zlín ztratil momentum a Sparta výsledek udržela. Hráč si odpykal dvojzápasový trest a dnes nastoupil v základní sestavě na půdě Slovácka. Neuběhly ani tři minuty a předvedl nevybíravý zákrok na Hoffmana, po kterém se opět pakoval ze hřiště. Slovácko poté využilo dárku v podobě 87 minut v početní převaze a vyhrálo pohodlně poměrem 3:0.

Na zlínského hříšníka zareagoval na tiskové konfernci Pavel Vrba: "Zápas samozřejmě ovlivnilo rychlé vyloučení Filla. Hrozně to zkomplikovalo utkání, soupeř se dostal do vedení. Nevyšel nám vstup do druhé půle, ale zase jsme hráli proti mužstvu, které hraje o poháry. Slovácko mělo zápas pod kontrolou a zaslouženě vyhrálo. Co se týče Filla, tak on sám musí vysvětlit, proč v takovém zápase udělá to, co udělal. Jasně se bavíme při přípravě, že to bude vyhecované, že nesmíme dostávat zbytečné karty. Je to pro mě záhada. Takový zkrat musíme řešit. Není normální, když se tak zkušený hráč nechá dvakrát po sobě takto vyloučit. Musím se sednout s vedením klubu, s médii to řešit nebudu. Věřil jsem ale tomu, že jako zkušený hráč dokáže mužstvu pomoct, ale dnes to bylo přesně naopak. Hrubě ovlivnil zápas, vůči kolektivu, vůči klubu, tomu nerozumím."  Za zákrok kolíky napřed může přijít i několikazápasový trest.