Proč City s Haalandem tápou? Svůj pohled nabídl i legendární Wenger

Na chvíli se ve světle výhry na Arsenalu zdálo, že diskuse proč City s norským ostrostřelcem Haalandem na hrotu “nefunguje" je passé. O víkendu ale svěřenci Pepa Guardioly nedokázali vyhrát v Nottinghamu a Anglie opět řeší kompatibilitu dominantního útočníka a systému španělského stratéga.  

Proč City s Haalandem tápou? Svůj pohled nabídl i legendární Wenger

Je naprosto dominatní, týmu přinesl 26 gólů, o devět gólů víc než ve střelecké tabulce druhý Harry Kane. Přesto Manchester City s Erlingem Haalandem na hrotu neexcelují. A poté, co v předchozích týdnech dotáhli na čele Premier League Arsenal, mimo jiné výhrou ve vzájemném zápase, po víkendu opět ztrácí, když nedokázali vyhrát na nottinghamském City Ground. Erling Haaland se opět neprosadil, ve čtyřech únorových zápasech má na své poměry chabou bilanci 1+1 a Anglie opět řeší, zda li se na hrot systému Pepa Guardioly vůbec hodí. A svůj pohled nabídl i geniální stratég Arsenalu a stvořitel Invincibles Arsene Wenger.

"Říci, že City s Haalandem je horší, je poněkud silný výrok," prohlásil bývalý kouč Arsenalu, kterého citoval web Tribal Football. "Řekněme, že Haaland dělá z Manchesteru City jiný tým. V čem je jiný? Teď s Haalandem získávají míč méně rychle, a když ho získají zpět, hrají mnohem rychleji, aby ho našli. Předtím v City byli trpělivější, když měli míč v držení, vyměňovali si pozice, jejich přihrávky byly kratší a technicky jiné. Teď se soustředí na to, aby Haalandovi servírovali více bočních přihrávek nebo přihrávek do hloubky," nabídl svou analýzu Wenger.

Připojil se tak k řadě expertů, podle kterých Haaland není - přes svou statistickou produktivitu - pro Guardiolův styl v Manchesteru City ideální hráč. Dříve byl tým postavený na čekání na “dokonalou šanci,” zatímco nyní je Haaland mnohem přímočařejší. Nikoliv ke prospěchu věci. V Anglii se zároveň diskutuje, že Guardiola si je tohoto posunu vědom a v důsledku tohoto předpokladu Haalanda do týmu vůbec nechtěl a nyní s ním má mít údajně i přímé rozepře. Prokousají se City i v této atmosféře k titulu?