Leeds sahal na Old Trafford po třech bodech, senzaci odmítl navrátilec Sancho

Leeds remizoval v dohrávce osmého kola Premier League na hřišti Manchesteru United 2:2. Do dvoubrankového náskoku se svěřenci dočasného kouče Michaela Skubaly dostali i zásluhou rychlé trefy italského mladíčka Wilfrieda Gnonta. Rudí ďáblové ovšem ve druhé půli srovnali, na čemž měl podíl uzdravený Jadon Sancho, jenž překonal psychické problémy. Manchester tak udržel domácí neporazitelnost, která trvá již od prvního kola. Přesto však přišel o jinou úctyhodnou sérii, když neprotáhl 13zápasovou šňůru soutěžních výher před svým publikem.

Manchester United - Leeds 2:2

Branky: 62. Rashford, 70. Sancho - 1. Gnonto, 48. vlastní Varane.

Red Devils pod vedením Erika ten Haaga pořádně pookřáli, a jejich fanoušci si tak mohli opět užívat pohled na tabulku. Manchester se nechtěl vzdát ani boje o titul, za kterým jej táhl zejména vynikající Marcus Rashford. Ten rozhodl i poslední duel proti Crystal Palace a v lize nastřádal již 10 gólů. Stejný počet vstřelených branek měl na kontě i hostující Rodrigo, jenž však na Old Trafford kvůli poraněnému kolenu scházel.

To ovšem hostům v úvodu vůbec nevadilo, jelikož už v první minutě umlčel domácí tribuny nečekanou brankou teprve 19letý Gnonto, jenž zamířil přízemní střelu ze střední vzdálenosti přesně k levé tyči. Rudé ďábly inkasovaný gól probral, což vedlo k několika velkým šancím. První měl v 18. minutě Alejandro Garnacho, který ovšem o pár milimetrů minul levou tyč. Argentinský šikula měl další příležitost ve 26. minutě. Po krásné individuální akci překonal gólmana, jenže toho na brankové čáře zaskočil stoper Maximilian Wöber. V prvním utkání v základní sestavě se mohl prosadit také Marcel Sabitzer, jeho dalekonosný pokus ale akrobaticky zneškodnil Illan Meslier. V nastaveném čase první půle chtěli hosté kopat penaltu za faul na Crysencia Summervilleho, videorozhodčí byl však jiného názoru.

Mladý nizozemský útočník se sudímu „pomstil“ hned zkraje druhého poločasu, když nahrával do malého vápna, čímž přiměl Raphaëla Varana vstřelit si nešťastný vlastní gól. Po hodině hry ovšem přišla chvíle Rashforda, kterého našel ve vápně přesným centrem Diogo Dalot. Anglický útočník následně hlavou překonal bezmocného Mesliera. Leeds měl jen o pár minut později blízko k navýšení svého náskoku, Brenden Aaronson ale z přímého kopu nastřelil pouze tyč. A tak to byli domácí, kteří dokázali v 70. minutě srovnat. V pokutovém území si našel míč střídající Sancho, jenž placírkou prostřelil francouzského brankáře. Varane mohl smolný vlastenec napravit v 77. minutě, jeho krajan ovšem tvrdou hlavičku vyrazil nad břevno, tak se nakonec žádná strana vítězné trefy nedočkala.

Rudí ďáblové před vlastním publikem zaváhali poprvé od 16. října, a odmítli tak bodové vyrovnání svého městského konkurenta. Další zápas odehrají již 12. února opět s Leedsem, tentokrát však na jeho stadionu.