Pasuje norský šutér do City? Anglie spekuluje o vhodnosti Haalandova angažmá

Citizens jsou vyšetřování za porušování finančních pravidel, týmu hrozí bodový odpočet, forma de Bruyneho a spol. není oslnivá, Pep Guardiola má podle některých zpráv zvažovat odchod, stejně jako některé hvězdy. Pozitivních zpráv o stále úřadujících mistrech Anglie aby čtenář v únoru pohledal.  

Pasuje norský šutér do City? Anglie spekuluje o vhodnosti Haalandova angažmá

Na začátku sezóny, kdy Erling Haaland nastřílel deset gólů v úvodních sedmi zápasech se Anglie ptala, jestli vůbec někdo dokáže v této sezóně City zastavit. O sedm měsíců později má sice norský útočný fenomén na svém kontě - jen v Premier League - už bezprecedentních pětadvacet gólů, ale City, které naposledy zastavil třeba Tottenham, ztrácí pět bodů na první Arsenal. A bortí se zevnitř. Přičemž v Anglii se rozjíždí debata, zda li je opravdu Haaland vhodným útočníkem pro tým Pepa Guardioly.

"Haalandova síla je opakem toho, co je silnou stránkou City. Ti byli úspěšní, protože drželi míč, měli rytmus. Mají tu plynulost ve své hře a dělili se o góly," prohlásil pro web TalkSport bývalý záložník City Dieter Hamann. "Teď máte hráče, který se ve spoustě případů do jejich zápasů téměř nezapojuje, je to skoro jako hrát s deseti muži. Je mi jedno, kolik dá gólů nebo kolik hattricků vstřelí. Musíte se podívat, kolik gólů dává tým. Myslím, že ve stejné fázi minulé sezony dali méně gólů a získali méně bodů,” popisuje Hamann s tím, že Haalandovy přednosti jsou pravým opakem stylu, který Guardiola obvykle používá. 

Anglická média tak pomalu rojíždí spekulace, jaká je budoucnost Nora na Etihadu. Střelecké eso přišlo na sever Anglie v létě za výhodných 51 milionu liber. Na druhou stranu různé příplatky, odměny agentům a hráčův plat však znamenají, že celkové náklady na jeho pobyt v Manchesteru City v průběhu pěti let pravděpodobně přesáhnou 200 milionů liber. A v momentu, kdy je City v problémech (a to hned na několika frontách) se podle některých zdrojů může snadno stát, že si vedení City vyhodnotí Haalandovo angažmá v následujících měsících jako nadbytečné. Otevírají se Realu Madrid pomalu dveře k získání vysněného útočníka?