Premier League je prohnilá umělostí a podvody, LaLiga je stále nejlepší, hovoří její prezident

V Premier League se možná točí nejvíce peněz, ale ani tyto stále rostoucí finanční dotace neznamenají, že už svou kvalitou překonala LaLigu, je přesvědčený její prezident Javier Tebas.

Premier League je prohnilá umělostí a podvody, LaLiga je stále nejlepší, hovoří její prezident

Podíváme-li se na vynaložené přestupové částky v posledních letech, zjistíme, že kluby z Premier League jasně dominovaly. Taková Chelsea jen v zimě utratila 321 milionů liber, čímž překonala celkovou útratu všech celků ze Španělska. A to o parník.

Dlouhodobě vysoké utrácení anglických mužstev neuniklo oku pozornosti mnohých lidí, kteří se nestačí divit a hledají na to odpovědi. Podobně, jako je nyní hledá Javier Tebas.

„Jak je vůbec možné, že jeden klub (Chelsea) může takhle dojit celé přestupový trh? Jak tohle může někdo dovolit? My se pak divíme, proč hráči stojí, co stojí, ale tohle je odpověď. Objeví se vždy jeden člověk, klub, který nemá zábrany a nastaví laťku několik metrů vysoko,“ čílil se současný prezident LaLigy.

„Premier League je tímto utrácením posedlá. Ta přestupová politika je tam špatná a zkažená, kluby jsou uměle vybudované, a stejně je třeba dodat, že stále nedosáhly úrovně týmů z LaLigy. Naše soutěž je pořád nejlepší,“ sdělil Tebas pro Associated PRess News.

Z těchto slov je vyloženě cítit zloba, ale přesto se najdou lidé, kteří se s nimi ztotožní. Tebas jako jeden z mála už dlouhodobě bojuje za to, aby jisté kluby, jako jsou Manchester City a PSG, neničily přestupový trh. Nyní k nim musel přičíst i Chelsea, která pod vládou Todda Boehlyho za šest měsíců utratila přes 650 milionů liber.