Spustí sobotní střet Evertonu s West Hamem trenérská škatulata?

Neexistují asi aktuálně v Premier League ohroženější trenéři než Frank Lampard a David Moyes. Právě Everton s West Hamem se přitom utkají v záchranářském boji tuto sobotu. A po zápase se podle všeho mohou dít věci.  

Spustí sobotní střet Evertonu s West Hamem trenérská škatulata?

Šílený scénář? Sobotní zápas mezi Evertonem a West Hamem skončí remízou, v tuto chvíli poslední Southampton porazí Aston Villu a Karamelky s Kladiváři se ocitnou na dně tabulky. Druzí jmenovaní díky o kousek lepšímu skóre o místo výš. A pak začnou mezi vedením obou týmů dostihy, které z nich propustí svého manažera dřív. Přičemž se “šíleným scénářem na druhou” přišel deník Sun, podle kterého by Everton mohl okamžitě zaplnit Frankem Lamparem uvolněné místo právě Davidem Moyesem.

Vlastně to až tak šílená konstrukce není. Everton bude v boji o udržení potřebovat zkušenost a David Moyes jí oplývá více než dostatečně. Navíc a především. Právě s Moyesem jsou v Goodison Parku spojené poslední pozitivní vzpomínky, kdy za jeho působení skončivší před deseti lety (v červenci 2013 Moyes opustil Everton a ujal se vlády po Alexi Fergusonovi v Manchesteru United), byly Karamelky ještě schopné prohánět favority a pravidelně se umísťovali v závěsu tehdy se formující TOP6.

West Ham, který je s možným vyhazovem Moyese spojován též už několik měsíců, nicméně podle všeho Franku Lampardovi recipročně šanci nedá. S postem na Olympic Stadium a šéfováním Součka, Coufala a spol. byly nejprve spojovány velká jména jako Mauricio Pochettino nebo Thomas Tuchel, v poslednich dnech nicméně anglický média přicházejí s reálnějšími alternativami, ze kterých by si zřejmě West Ham (a vlastně i Everton) mohli vybírat. Diskutovaný tak má být ve vedení obou klubů tradiční kouč týmů z dolní poloviny Premier League Sean Dyche, padat má jméno bývalého kouče Wolves a Spurs Nuna Espirita Santa a ve spojitosti s West Hamem je zmiňován i Rafael Benitez. Který z klubů dna Premier League bude mít v příští týden nového kouče?