Nedvěd se po 21 letech společného vztahu loučil s Juventusem a bylo to emotivní: Hodně jsem se tady naučil, bylo mi ctí

Bývalý kapitán české reprezentace Pavel Nedvěd se emotivním projevem rozloučil s Juventusem Turín, kde jako hráč a funkcionář strávil přes 21 let. Donedávna viceprezident italského klubu spolu s dalšími členy správní rady rezignoval loni v listopadu kvůli podezření z falšování účetnictví.

Nedvěd se po 21 letech společného vztahu loučil s Juventusem a bylo to emotivní: Hodně jsem se tady naučil, bylo mi ctí

"Jsem vděčný za každou chvíli svého života v Juventusu. Když jsem přišel v roce 2001, dokázal jsem tomuhle klubu porozumět díky ředitelům a spoluhráčům. Bylo mi ctí reprezentovat Juventus na hřišti i mimo něj," řekl Nedvěd na jednání na turínském stadionu.

"Hodně jsem se tady naučil. Jsem opravdu hrdý, že jsem mohl být viceprezidentem. Nikdy bych tuhle práci nemohl dělat bez vášně a lásky. To jsem cítil od svého prvního dne v Turíně až do dneška. Děkuji," doplnil bývalý záložník.

Padesátiletý držitel Zlatého míče z roku 2003 za Juventus nastupoval v letech 2001 až 2009 a získal s ním dva tituly. V 327 soutěžních utkáních za "Starou dámu" zaznamenal 65 branek a 81 asistencí. Po ukončení kariéry se bývalý hráč pražské Sparty nebo Lazia Řím přesunul do vedení klubu.

Velká slova uznání si od něj vysloužil Andrea Agnelli, jenž byl před svou rezignací předsedou Juventusu více než 12 let. Pod jeho vedením získali "Bianconeri" rekordních devět mistrovských titulů za sebou. Celkem má Juventus na kontě rekordních 36 italských titulů.

"Děkuji prezidente za naše přátelství, které šlo nad rámce pracovních povinností. Nejvíce vzpomínám na zápasy, během nichž jsme se smáli i hádali se a upevňovali náš vztah, který byl pro naši práci klíčový. Vím, jak miluješ Juventus a kolik jsi toho pro něj obětoval. Byl jsi náš lídr a mně bylo ctít stát po tvém boku," dodal Nedvěd.

Spolu s dalšími představiteli turínského celku je podezřelý, že v letech 2018 až 2020 si z přestupů fotbalistů brali protiprávní provize a investorům vykazovali falešné zisky. Loni v dubnu je soud obžaloby zprostil, v říjnu však úřady případ znovu otevřely.

Sparta-Norimberk, Feyenoord-Ajax, Liverpool-Chelsea, Arsenal-United, Lipsko-Bayern, AC Milán-Inter