Tourého už Teplice vrátily zpět do Varů, Jarošík nyní zkouší Huška a makedonského útočníka z Robotnički Skopje

Třemi triumfy v domácím poháru ověnčený teplický klub ze Stínadel se sice přesunul do Turecka bez zraněného tandemu Jan Shejbal a Daniel Fila, nicméně se severočeským týmem už cestoval alespoň Babacar Sy, jehož hostování ze Slavie je momentálně v řešení.

Tourého už Teplice vrátily zpět do Varů, Jarošík nyní zkouší Huška a makedonského útočníka z Robotnički Skopje

A bývalý ofenzivní hráč druholigového Táborska navíc nebyl jediným zahraničním nováčkem, který figuroval na palubě.

Odletěl také třiadvacetiletý makedonský útočník Mario Stankovski z celku Robotnički Skopje, jehož bude dvanáctý celek FORTUNA:LIGY v nejbližších dnech testovat.

Vytáhlý forvard nastoupil k tomuto datu v makedonské nejvyšší soutěži do 75 zápasů, v nichž se mu podařilo dvanáctkrát skórovat a připsat si šest gólových asistencí.

Na podzim však bývalý hráč mužstva Borec Veles odehrál v rámci deseti dílčích vystoupení jen 205 minut čistého času a případná změna by mu mohla prospět.

O prvoligovou smlouvu bojuje na zkoušce také dvaadvacetiletý kmenový hráč Sparty Lukáš Hušek, jenž si po návratu z mládežnické akademie Leicesteru City postupně zahrál za Pardubice, Viktorii Žižkov i Varnsdrof.

V prvních dnech zimní přípravy naopak hlavního trenéra Jiřího Jarošíka nezaujal Yaya Kader Touré, který se tak vrací zpět do třetiligové Slavie Karlovy Vary.

Během zahraničního soustředění se žlutomodří utkají postupně s Kecskeméti TE, Gabalou FK a Rapidem Vídeň.

Věříme každému slovu, které řekne, pochvaluje si zlínský Hlinka nového trenéra Vrbu