Posílí Klopp svůj Liverpool ještě v zimě? Nutně se hledá záložník

Množství zranění, stárnoucí Jordan Henderson i James Milner a naprosto z formy hrající Fabinho. V záložní řadě Liverpoolu je aktuálně největší problém a fanoušci Reds by jej dozajista chtěli vyřešit novou akvizicí. Je ale tato možnost reálná?

Posílí Klopp svůj Liverpool ještě v zimě? Nutně se hledá záložník

Liverpool podlehl Brentfordu 1:3, ukončil čtyřzápasovou vítěznou ligovou sérii a potvrdil, že letos do boje o titul rozhodně nevstoupí. Po nepovedeném utkání se snáší kritika na Virgila van Dijka a také na Fabinha, který ve středu pole předvedl mizerný výkon.

Právě záložní řada je momentálně největším problémem Reds. James Milner i Jordan Henderson stárnou, oba jsou navíc často mimo hru kvůli nejrůznějším zdravotním problémům. Po dlouhé marodce se vrátil Naby Keita, s formou si ale zatím příliš netyká.

Zdravotní potíže měli také Curtin Jones a Alex Oxlade-Chamberlain. I tato dvojice se dosud hledá, i když druhý jmenovaný ve včerejším utkání ukončil svůj střelecký půst, jenž trval téměř rok. Naposledy se totiž trefil 23. ledna roku 2022 v ligovém utkání na půdě Crystal Palace.

Zpět ale k potížím v záložní řadě. Jen průměrné výkony aktuálně podávají v základní sestavě hrající Harvey Elliott a Thiago, zcela z formy je poté již zmíněný Fabinho. Ten si včera pro míč příliš nechodil, nepředvedl jedinou klíčovou přihrávku, vynechával souboje a celkově byl neviditelný. Někteří fanoušci Reds se tak neudrželi a například prohlásili, že Fabinho je letos zcela zbytečný.

Je tedy zřejmé, že pokud se má Liverpool přiblížit k TOP 4, bude potřebovat posílení středové řady již v lednu. Jenže to tak jednoduché nebude. Liverpool se "motá" okolo Enza Fernándeze či Judea Bellinghama, realita je ale taková, že po příchodu ofenzivního Codyho Gakpa se už žádné zimní posílení neočekává.

"Nemůžeme jen tak rozhazovat. Podepsali jsme Codyho a já jen slyším, kdo bude další. Tomu nerozumím. Všichni se ptají, jako bychom neměli žádný tým. Moje filozofie je taková, že mám plnou důvěru v hráče, které máme. Ne je neustále zpochybňovat a ptát se, zda na danou pozici potřebujeme posilu," hovořil pro SkySports rozhořčený manažer Jürgen Klopp.

Poslední informace z Anfield Road je taková, že Liverpool bude investovat jen v případě, že se naskytne ta správná chvíle jako v případě Codyho Gakpa. K přesunu do Liverpoolu tak má mít momentálně nejblíže záložník Wolves Matheus Nunes, jenž byl k úřadujícímu vicemistrovi lákán již v srpnu. Informaci potvrdil novinář The Telegraph Sam Wallace, podle kterého ale jednání zatím v pokročilé fázi nejsou.