Telenovela okolo holandského záložníka se blíží vyvrcholení? De Jong změnil názor a už chce do United!

V létě do United nechtěl. I když Barcelona vlastně nechtěla jeho. Xavi jej zapracoval do sestavy a na Nou Campu doufali, že začne ukazovat talent, pro který jej z Ajaxu koupil. On místo toho změnil názor.   

Telenovela okolo holandského záložníka se blíží vyvrcholení? De Jong změnil názor a už chce do United!

Frenkie de Jong měl podle informací španělského listu Marca v těchto dnech "vzbudil hněv" v Barceloně, když opětovně změnil názor a nyní je opět nakloněný podepsat smlouvu a přestoupit do Manchester United. Stejnou nabídku, kterou tehdy podporovaly obě strany potenciální transakce, přitom ještě před šesti měsíci odmítl. Sága okolo pětadvacetiletého holandského záložníka se tak podle všeho blíží ke katarzi a podle informací Marcy by měla směřovat k letnímu transferu box-to-box středopolaře.

Erik ten Hag od svého letního příchodu na Old Trafford nikdy nepřestal dávat najevo, že právě de Jong stojí nejvýše v seznamu jeho vysněných posil. Ani Barcelona se - vzhledem ke svým finančním problémům a snaze uvolnit si ruce na přestupovém trhu - možnému obchodu s holandským hráčem, který v prvním roce svůj potenciál v Katalánsku rozhodně nenaplnil, rozhodně nebránila. United se však nedokázali dohodnout na podpisu smlouvy s De Jongem, který měl buď vysoké finanční požadavky nebo plánoval zabojovat o svou pozici v očích Xaviho.

Když se mu to konečně povedlo (de Jong nastoupil - výjimkou “vypuštěného” utkání Ligy mistrů proti Plzni - v základní sestavě Barcy v posledních osmi zápasech v řadě), opět podle všeho změnil názor. Zatímco v létě byl neoblomný, s tím že do United nepůjde (v září pak médiím řekl, že "vždycky chtěl" zůstat), po posledním rozhovoru s Erikem ten Hagem, který jej koučoval v Ajaxu, měl změnit opět změnit názor a otevřít se možnosti vyměnit Katalánsko za sever Anglie. Dočkají se nyní (tedy spíš v létě) vysněné posily do záložní řady?