Vinicius: Rasisté pořád chodí na stadiony, aby viděli největší klub na světě a LaLiga stále nic nedělá

Brazilský útočník Vinícius z Realu Madrid si stěžuje, že vedení španělské fotbalové ligy nic nedělá proti rasismu na stadionech. Videa na sociálních sítích ukázala, že dvaadvacetiletý hráč po pátečním utkání ve Valladolidu čelil urážkám fanoušků, kteří po něm navíc házeli předměty. LaLiga následně v prohlášení odsoudila všechny formy nenávistných projevů a uvedla, že se projevy rasismu na zápase zabývá, stejně jako v jiných případech.

Vinicius: Rasisté pořád chodí na stadiony, aby viděli největší klub na světě a LaLiga stále nic nedělá

"Rasisté pořád chodí na stadiony, aby viděli největší klub na světě a LaLiga stále nic nedělá," napsal Vinícius na twitteru. "Neskloním se před nimi a budu dál oslavovat svá a naše vítězství," dodal po utkání, které Real vyhrál 2:0.

V září se objevily videozáznamy, na nichž na brazilského fotbalistu pokřikovali rasistické urážky fanoušci městského rivala Atlética.

Španělská liga se proti Viníciusově tvrzení o nečinnosti ohradila a připomněla, jak v minulosti řešila případy rasistických urážek hráčů s tím, že bude v boji proti násilí, rasismu a xenofobii ve sportu pokračovat. Výsledky vyšetřování událostí z pátečního zápasu předá komisi pro boj proti násilí a státnímu zastupitelství pro trestné činy z nenávisti. "Stejně jako při jiných příležitostech," uvedla.