Stanciu: Trpišovský posunul Slavii na jinou úroveň a doufám, že se klub bude dál posouvat

Devět branek a 12 gólových asistencí. Toť dosavadní čínská bilance Nicolae Stanciua v barvách Wuhan Three Towns, kteří skončí v této sezoně nejhůře na druhé příčce.

Stanciu: Trpišovský posunul Slavii na jinou úroveň a doufám, že se klub bude dál posouvat

Byť už není devětadvacetiletý rumunský reprezentant součástí Slavie od úvodu letošního roku, vzpomínky na vršovické angažmá ho budou provázet ještě pořádně dlouho...

"Je to něco, na co nikdy nezapomenu. Vzpomínky, co jsem zažil ve Slavii, se mnou budou do konce života. Slavia se stala nejdůležitějším klubem v mojí kariéře a podle mě i největším, kde jsem hrál. Je to pro mě domov, i když jsem vyhrával trofeje v Rumunsku, v mojí zemi. Ve Slavii jsem se já i se svojí rodinou cítil nejlépe. V Praze se mi narodila dcera. Jsem vděčný, že jsem pomohl přinést do klubu úspěch," vyprávěl v interview pro web slavia.cz dvojnásobný mistr české FORTUNA:LIGY.

Stanciu, jehož úřadující vicemistři tuzemské nejvyšší soutěže prodali za 4 miliony eur, je hrdý, že je jeho jméno napsáno na stěně s ostatními, kteří ve slávistických barvách vítězili. V oné souvislosti vyzdvihl zejména přínos Jindřicha Trpišovského, jenž brzy oslaví pět let v sešívaných službách.

"Jsem na to moc pyšný, stejně jako na to, že jsem mohl spolupracovat s lidmi ve Slavii, obzvlášť s trenérem Trpišovským. Myslím, že posunul Slavii na jinou úroveň a doufám, že se klub bude dál posouvat, vyhrávat trofeje a hrát každý rok v Evropě. To on mě přesvědčil, abych přišel. Bylo to to nejlepší rozhodnutí, které jsem kdy udělal. Ty zprávy od něj už bohužel nemám, ale představil se mi a řekl mi, že opravdu chce, abych pod ním nastupoval. Že se mu líbím jako hráč i jako člověk, že by se mnou rád pracoval. Ty pocity byly vzájemné, byl jsem taky nadšený, když jsem tohle slyšel. Časem jsem trenéra poznal lépe, jaký je jako člověk, proto je pro mě nejlepší. Zaprvé je to dobrý chlap a taky excelentní kouč. Vztah, který jsme měli, a vize, jak vidí fotbal, z něj dělá nejlepšího trenéra, kterého jsem kdy měl," ocenil šestačtyřicetiletého odborníka z Edenu exsparťan, který má v Asii platný kontrakt do 31. prosince 2024.

Bořil cítí, že má v Edenu rozdělanou práci na hřišti: Ještě chci se Slavií něco velkého dokázat, pořád mám sny