Levnější varianta ke Gvardiolovi? Chelsea si vyhlídla francouzskou defenzivní kometu z Monaca

Sumy které létají kolem jednoho z nejlepších obránců nedávno skončeného mistrovství světa, chorvatského mladíka Joška Gvardiola, působí těžké spaní nejednomu finančnímu řediteli fotbalových velkoklubů, takže sportovní úseky hledají levnější alternativy.   

Levnější varianta ke Gvardiolovi? Chelsea si vyhlídla francouzskou defenzivní kometu z Monaca

Osmdesát milionů eur, které podle informací novinářů poptává RB Lipsko za prodej svého klenotu jménem Joško Gvardiol je funkcionáře ze Stamford Bridge příliš, Chelsea tak intenzivně pracuje na alternativním příchodu levého krajního obránce. A na prvním místě jejich seznamu má být podle respektovaného webu The Athletic objev z Monaka, jedenadvacetiletý bek Benoit Badiashile. Jeho cena se má pohybovat okolo 35 milionů eur, a londýnský klub dle The Athleticu zvažuje, že na jih Francie pošle nabídku již na jeho lednový přestup. Oťukávání údajně již začalo.

Chelsea se podle zdrojů The Athletic  po letním průvanu v defenzívě, kdy odešli Andreas Christensen a Antonio Rudiger zaměřuje na specifickou věkovou skupinu a profil hráčů, přičemž skautské oddělení Blues dalo doporučení, podle kterého Chelsea cílí na  mladého středního obránce se schopností hrát na levé straně defenzivního tria. Badiashile tuto charakteristiku splňuje takřka dokonale, podobně jako výše zmíněný Gvardiol nebo další jména, které byla v hledáčku, mezi něž patří  třeba třiadvacetiletý obránce Eintrachtu Frankfurt Evan N'Dika nebo o tři roky mladší bek Bayeru Leverkusen Piero Hincapie.

Eventuálně podpis kteréhokoliv fotbalisty z výše zmíněných čtyř jmen pak symbolizuje určité omlazování kádru Chelsea, která okolo veterána v podobě Thiaga Silvy a zkušeného Kalidoua Koulibalyho staví perspektivní obranu. V rámci tohoto budování pak v létě podepsala smlouvy s mladšími hráči a přivedla hráče jako Fofana, Cucurella, Carney Chukwuemeka a Cesare Casadei. Stane se Badiashile dalším kouskem do této skládačky?