První zimní posila Sparty? V Praze už se má nacházet tento mladý finský reprezentant z norské Eliteserien...

Není to až tak dávno, co byli součástí letenské kádru Švéd David Moberg Karlsson a Nor Andreas Vindheim. A Sparta zřejmě ve velmi pečlivém mapování skandinávského trhu ještě neskončila...

První zimní posila Sparty? V Praze už se má nacházet tento mladý finský reprezentant z norské Eliteserien...

Její první zimní posilou se totiž může stát dle informací portálu nettavisen.no třiadvacetiletý reprezentant finského národního mužstva Kaan Kairinen, jenž brázdí profesionální fotbalovou mapu již osmým rokem.

Nyní třetí tým FORTUNA:LIGY má ohledně perspektivní opory severského celku Lillestrøm SK jednat již necelý měsíc, s tím, že sportovní ředitel slavného "S" Tomáš Rosický už absolvoval i jednání na norské půdě.

Tehdy ještě k dohodě podle avíza sportovního ředitele Lillestrømu Simona Mesfina nedošlo, nicméně týden se s týdnem sešewl a vylepšená nabídka dvanáctinásobného mistra Česka už měla být na severu Starého kontinentu akceptována.

Smlouva do 31. prosince 2024 tak u pětinásobného vítěze Eliteserien, který finišoval poslední ročník na čtvrtém místě, dodržena nebude...

Aktuálně už se má bývalý středový hráč Interu Turku či Midtjyllandu, kde se potkal i s hlavním koučem Brianem Priskem (odtud vane vítr), pohybovat v české metropoli, kde ho čeká zdravotní prohlídka a podpis dlouhodobého kontraktu.

Přestupová suma, na níž se obě klubové adresy dohodly, specifikována nebyla, nicméně pravděpodobně půjde o částku do 20 milionů korun.

V tréninkovém procesu jsem tak trochu nerd, hlavně co se týče ofenzivní části, hlásí sparťanský nováček