Beckham projevil zájem o koupi United. Pro klub chce jen to nejlepší

Je reálné, aby se David Beckham stal novým vlastníkem Manchesteru United? Možná tato vidina není tak přitažená za vlasy, jak se může na první pohled zdát.

Beckham projevil zájem o koupi United. Pro klub chce jen to nejlepší

Podle zpráv z anglického tisku je David Beckham připravený odkoupit svůj starý klub, ve kterém strávil podstatnou část své kariéry a který z něj udělal fotbalistu, jakého si jej lidé pamatují.

Server The Times hlásí, že je bývalý anglický reprezentant ochotný zkusit své štěstí tím, že spojí své síly s konziliem a dalšími podnikateli, s nimiž přednese rodině Glazerů nabídku, která bude natolik uspokojivá, aby ji přijali.

Rodina Glazerů se k prodeji historicky nejúspěšnějšího anglického klubu rozhodla poté, co na ni byl vyvinut tlak jak ze strany fanoušků, tak i ze strany Cristiana Ronalda, jenž americké vlastníky označil za hamouny, co United používají pouze jako svou marketingovou hračku, z níž ždímají peníze.

Prodej přichází vesměs v nejlepší možnou dobu, jelikož stadion Old Trafford pomalu přestává splňovat evropské normy a je nutná několikamilionová rekonstrukce. Jinak by se zde nemohly hrát zápasy jak EURA, tak ani MS, kvůli čemuž by město strádalo.

Úkol týkající se renovace stadionu tedy připadne novému vlastníkovi. David Beckham určitě momentálně není největším favoritem, ale rozhodně svou nabídku myslí vážně. A co je také nutné dodat, fanoušci jej milují a on se sám nechal slyšet, že pro klub svého srdce udělá cokoliv. To mluví v jeho prospěch.