Nádvorník sází na známé firmy. V druholigovém Táborsku přivítal tváře, které už vedl v zahraničí

Druholigové Táborsko, které přezimuje na průběžné deváté pozici, se ještě před Vánoci oficiálně pochlubilo dvěma výraznými hráčskými posilami, které už za FC SILON nastoupily v nedávných duelech zimní Tipsport ligy.

Nádvorník sází na známé firmy. V druholigovém Táborsku přivítal tváře, které už vedl v zahraničí

Smlouvu s klubem u Jordánu podepsal vytáhlý sedmadvacetiletý útočník Jakub Šašinka, odchovanec Baníku Ostrava, starší bratr záložníka Ondřeje Šašinky, jenž nyní nastupuje za Slovácko.

Šašinka naposledy působil ve Spojených arabských emirátech v klubu Al Dhaid SC. Ve své kariéře tento forvard hrál za Poprad, Karvinou, Příbram a Blansko. V roce 2021 přestoupil do Řecka (AEP Kozanis).

„Jakub je somatotyp útočníka, který nám chybí. Skoro každý druholigový tým podobného útočníka má. Věřím, že nám pomůže se zlepšením ofenzivy a střílením branek, platný ale bude díky své výšce i v defenzivě. Jakub má už něco odkopáno i v první lize, je v ideálním věku," řekl důvody angažmá stránkami fctaborsko.cz citovaný trenér Roman Nádvorník, který Šašinku zná ze společného působení v Řecku i v Emirátech.  

Brankářský post přichází posílit šestadvacetiletý Martin Pastornický, který je odchovancem karvinského fotbalu. Právě v Karviné si připsal i prvoligové starty.

Oblékal dresy Třince nebo Interu Bratislava. „Chceme mít silnou brankářskou dvojici. Martin Pastornický byl pro mě jasná volba. Spolu s Adamem Zadražilem budeme mít dva kvalitní gólmany," doplnil Nádvorník, který Pastornického trénoval kromě Karviné také v Řecku.

Bassey s Dedičem pravděpodobně v Doosan aréně dohráli. Zakotví v Plzni nigerijský mladík z Karviné?