Světový šampionát v Kataru se hlásí o slovo! Domácí výběr dnes vyzve nevyzpytatelný Ekvádor

Dlouho očekávaný fotbalový svátek konečně vypukne. Představení těch nejlepších na světě odstartuje v Chúru, kde se domácí reprezentace utká s tou z Ekvádoru v sedmnáct hodin. Jedná se vůbec o první šampionát pořádaný v zimním období.

Světový šampionát v Kataru se hlásí o slovo! Domácí výběr dnes vyzve nevyzpytatelný Ekvádor

Katar - Ekvádor, Chúr, 17:00
Rozhodčí: 
Orsato (ITA) – Carbone (ITA), Giallatini (ITA) 

Katar zrovna mezi fotbalové velmoci nepatří, v poslední pěti zápasech ale čtyřikrát vyhrál a jelikož soustředění cílil převážně na evropském kontinentu, mnohému se výběr Felixe Sancheze přiučil. Má ale těžkou pozici, úvodní zápas pořadatelské země z pravidla neprohrávají a Ekvádor se dá považovat za nepříjemného soupeře.

Výběr Kataru má se svým dnešním soupeřem jedinou zkušenost a to z roku 2018, kdy v přátelském zápase zvítězil po přestřelce 4:3. Zatímco ale Ekvádor byl na šampionátech v letech 2002, 2006 a 2014, Katar je na MS vůbec poprvé a je otázkou, zda by se kdy vůbec dostal mezi elitu, pokud by nebyl pořadatelem.

Nejlepším domácím hráčem, který bude ostře sledován, je útočník katarského celku Al-Duhail Almoeez Ali. Na kontě má 42 reprezentačních tref v 85 zápasech. Ekvádor ale není zcela ve formě, v přípravě proti Iráku jen remízoval 0:0, proto si Katar může do zápasu věřit, Ekvádor není jasným favoritem.

Hosté mají zase oporu v brankáři Domiguezovi, zkušeném pětatřicetiletém brankáři klubu LDU Quito, který se blýskl šesti vychytanými čistými konty v řadě. 

Zápas startuje v sedmnáct hodin v Chúru na stadionu Al Bayt a rozhodovat v něm bude italská trojice rozhodčích.