Ramos prolomil mlčení a popsal, jak se cítí, když přišel o možnost startovat na svém pátém mistrovství světa...

Když se v závěrečné nominaci Španělska neobjevil velezkušený stoper Sergio Ramos z Paris Saint-Germain, mnohé to překvapilo, protože se všeobecně očekávalo, že jedna z legend Realu Madrid absolvuje již svůj pátý šampionát.

Ramos prolomil mlčení a popsal, jak se cítí, když přišel o možnost startovat na svém pátém mistrovství světa...

Renomovaný stoper z Parku princů, kam se přesunul po dlouhých šestnácti letech na San Bernabéu, poté dlouho mlčel, což prolomil až před pár hodinami na svém oficiálním IG účtu.

"Poslední sezona byla náročná, bojoval jsem se zraněním a musel se etablovat v novém klubu i v novém městě. Věnoval jsem se hlavně regeneraci mého těla i duše, abych se opět cítil jako předtím, doprovázený cíli, které jsem si stanovil. Naštěstí mohu říci, že se v této sezoně opět cítím být sám sebou, opět si užívám fotbal, můj klub a skvělé město jako Paříž," napsal šestatřicetiletý obránce, který se účastnil turnajů v roce 2006, 2010, 2014 i 2018, s tím, že v Jihoafrické republice slavil zlato a před čtyřmi lety v Rusku byl kapitánem výběru.

A mistrovství světa? "Samozřejmě, byl to jeden z největších snů, které jsem si chtěl splnit. Bylo by to moje páté vystoupení na vrcholovém turnaji, ale bohužel, budu ho sledovat pouze z domova. Je to náročné, ale každý den vychází slunce znovu a nic bych na sobě neměnil. Určitě ne moji mentalitu, ani vášeň, ani moje úsilí a odhodlání. Čtyřiadvacet hodin denně myslím jen na fotbal. Přesně tak se cítím a chtěl jsem se o to poděli," doplnil čtyřnásobný vítěz Ligy mistrů, který má stejný počet trofejí i z mistrovství světa klubů.

Pěti primáty v LaLize a dvěma výhrami na Euru ověnčený odchovanec Sevilly svým věrným fanouškům poděkoval za podporu a vzkázal, že je před ním stále mnoho výzev a cílů, které je třeba uvést do provozu. I když mu pod Eiffelovkou končí kontrakt již 30. června 2023, o jeho poslední ročník v roli profesionálního hráče by se v žádném případě jednat nemělo.

Finální nominace všech 32 účastníků mistrovství světa v Kataru

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Sergio Ramos (@sergioramos)