Poslední Chytilův zápas na Andrově stadionu a pak hurá do Edenu? Všechno nasvědčuje právě této cestě

I když uvízli ve slávistickém hledáčku i karvinský Rafiu Adekunle Durosinmi a ostravský Ladislav Almási, ještě blíž by měl mít do Edenu čerstvý reprezentační útočník Mojmír Chytil, což potvrdily i zdroje Deníku Sport.

Poslední Chytilův zápas na Andrově stadionu a pak hurá do Edenu? Všechno nasvědčuje právě této cestě

Třiadvacetiletý forvard, který na podzim proti Slavii zaujal vstřelenou brankou i nadstandardním výkonem, má na Andrově stadionu smlouvu do konce roku 2023, což znamená, že by měl opustit olomoucký kádr již v zimní přestávce.

Ten, jenž může v národním mužstvu debutovat již uprostřed týdne proti Faerským ostrovům, by se totiž mohl dle regulí domluvit na kontraktu na jiné klubové adrese již v létě 2023 a o pár měsíců později by za něj Sigma neutržila ani korunu.

Případným středečním startem v nejcennějším trikotu by se navíc mohl rozloučit s olomouckým prostředím. V MOL Cupu se totiž Sigma představí na soupeřově hřišti a rozjezd jara už se ho v rámci modrobílých barev týkat vůbec nemusí.

Podle Jindřicha Trpišovského už Chytil dokáže skvělé výkony opakovat, což je oproti minulosti rozdíl a už to v jeho případě není jako na houpačce. Protože si nenechal utéct žádný z letošních duelů Sigmy, je přesvědčen také o tom, že je na tom nyní lépe kondičně i silově.

Reference má vůbec více než solidní. Jaroslav Šilhavý ho na nominační tiskové konferenci chválil za to, že pracuje kvalitně celých 90 minut a dobře presuje, nehledě na solidní výběr místa i střeleckou formu, s tím, že má nakročeno mnohem výš.

To si myslí i dlouholetý exreprezentant Tomáš Ujfaluši, který se mu z nynějšího olomouckého kádru líbí vůbec nejvíc. Podle něj jde o velice chytrého hráče a jednoznačně predikuje, že bude po středopolaři Kryštofu Daňkovi dalším, kdo Sigmě zamává.

Jenže ne do Sparty, nýbrž do konkurenční Slavie, jejíž místopředseda představenstva Tomáš Syrovátka před pár dny potvrdil, že ho sportovní úsek považuje za zajímavé zboží.

Až bude Česko čelit v březnu příštího roku v rámci rozjezdu kvalifikace na Euro 2024 čelit Polsku či Moldavsku, je možné, že už Chytil dorazí na sraz jakožto nová palebná síla úřadujícího vršovického vicemistra...

Nedůstojné čachry kolem nominace „národního“ týmu. Má tohle Šilhavý zapotřebí? Měl bouchnout do stolu!