Francii se před MS rozpadá sestava. Po Pogbovi visí otazníky nad dalšími dvěma ikonami

Mistrovství světa v Kataru nám pomalu klepe na dveře a další potíže musí řešit trenér francouzské reprezentace Didier Deschamps. Ten totiž stále neví, s jakými hráči může počítat. Zejména obranná kostra týmu se mu začíná rozpadat.

Francii se před MS rozpadá sestava. Po Pogbovi visí otazníky nad dalšími dvěma ikonami

Poté, co se potvrdilo, že Francii na MS bude chybět záložní duo Paul Pogba a N’Golo Kanté, které mimochodem stálo u zlatého zrodu z MS v Rusku před čtyřmi lety, navíc „Les Bleus“ hrozí, že k dispozici nebudou ani dva stabilní členové obrany.

Manchester United už dříve oznámil, že se jim zranil stoper Raphael Varane (stehenní sval), který si během podzimní části sezony již nekopne, a nově přišla zpráva z PSG, že jim ze sestavy vypadl obránce Presnel Kimpembe (achillova šlacha).

Oba zmínění stopeři v současné chvíli doufají, že mistroství světa stihnou. Neví se ovšem, zdali to bude už ve skupinové fázi, která započne 22. listopadu proti Austrálii. Trenér Didier Deschamps má do 9. listopadu přitom oznámit finální nominaci.

„Je o mně známo, že pokud je hráč zraněný a nemůže nastoupit od začátku šampionátu, pak jej ani nepovolávám. Bohužel jsme ztratili už tak dost hráčů a v případě našich obránců jde spíše o svalová zranění,“ promluvil Deschamps pro RMC Sports.

„Potřebuji přesně vědět, jak na tom Varane a Kimpembe jsou a kdy se mají vrátit. Možná bych v jejich případě mohl učinit výjimku, ale potřebuji je k dispozici během prvního soutěžního utkání. Pokud by zde však existovalo riziko, že se do té doby neuzdraví nebo že se jim zranění obnoví, pak se omlouvám, ale nemohu je s sebou vzít. Potřebujeme odehrát šampionát se zdravými hráči,“ vyjádřil se.