Hazard chce zlato: Jsme pohromadě skoro dekádu, máme neuvěřitelné hráče, ale pořád jsme nic velkého nevyhráli

Jednatřicetiletý belgický tvůrce hry Eden Hazard z Realu Madrid má před sebou již svůj třetí světový šampionát, který začne pro něj a jeho krajany již 23. listopadu.

Hazard chce zlato: Jsme pohromadě skoro dekádu, máme neuvěřitelné hráče, ale pořád jsme nic velkého nevyhráli

Zatímco v roce 2014 dokráčela jeho země do čtvrtfinále, o čtyři roky později v Rusku se dostala až do semifinále, s tím, že se jí podařilo vybojovat bronz.

Kapitán Belgie, kterou vede s páskou již posledních sedm let, by nyní v Kataru rád pokračoval v progresu a sní až o cestě do finále...

Družinu trenéra Roberta Martíneze čekají v základní skupině Kanada, Chorvatsko a Maroko, což znamená, že papírově by se jí měla týkat i vyřazovací část.

"Chceme být ještě lepší než před čtyřmi lety, což nebude snadné, protože třetí místo už je docela slušný úspěch. Musíme si však neustále zvyšovat laťku," burcoval na dálku své hvězdné kolegy bývalý středopolař Chelsea, jehož vyjádření nabídl portál rbfa.be.

On sám již nabíral na mezinárodním poli za posledních čtrnáct let 122 mezinárodních startů a podobně zkušených borců má kolem sebe poměrně dost.

Za všechny jde zmínit Courtoise, Tielemanse, Witsela, Carrasca, De Bruyneho, Batshuayie, Mertense nebo Lukaka, jenž se vrací po zranění v pravou chvíli pár týdnů před startem MS.

"Pořád se mluví a píše o zlaté generaci. Jsme pohromadě už skoro 10 let, máme neuvěřitelné hráče, ale pořád jsme nic velkého nevyhráli. Chci to změnit, abychom si to označení konečně zasloužili," podotkl lídr Belgie.

Ta sice v posledním zářijovém klání v rámci Ligy národů nestačila na Nizozemsko, ale spravit chuť si bude moci uprostřed příštího měsíce těsně před startem turnaje v přípravách proti Iráku a Egyptu.

Tři velkokluby, které v rámci TOP 5 evropských lig ještě pořád nenašly přemožitele